Tipy na malé poličky na dárky, suvenýry či oblíbené dekorace

 Ostatní 
22. března 2021 15:05 / Veronika Prášilová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Netradiční využití rohu v místnosti působí elegantně Depositphotos
V obchodech sice naleznete nepřeberné množství poliček a policových systémů, ale věříme, že si s našimi tipy dokážete poradit i sami. Hodit se vám budou dřevěné krabičky od dárkových balení čajů, bedýnka od ovoce nebo překližka, ze které si snadno slepíte poličku na drobnosti podle svých potřeb.

Nejprve se porozhlédněte, kolik takových drobností k vystavení máte. Můžete si vytvořit i tematické skupiny, a podle toho se pak pustit do výroby.

Když si netroufnete sami

I když je praktické mít drobné věci, které chcete mít na očích, například v prosklené vitríně, aby se na ně tolik neprášilo, ne vždy pro ně doma najdete prostor. Zato volných míst na stěnách jistě ještě pár najdete. Materiál by měl kopírovat styl místnosti, kde chcete mít nové police umístěné. Pokud byste si nevybrali v obchodech, můžete se pustit do výroby své vlastní. Ve fotogalerii pod článkem naleznete několik zajímavých nápadů, které jistě zvládnete realizovat i sami. Když si na to netroufnete, můžete se obrátit na zručného souseda, řemeslníka nebo hodinového manžela.

Nebojte se nepravidelnosti

Velmi populární jsou asymetrické sestavy v podobě nepravidelných geometrických tvarů, ať již jednotlivých, nebo v sestavách. Mnoho takových policových systémů, které jsou k dostání v obchodech, je možné kombinovat, a vzniknout tak může pozoruhodné dílo, které může klidně pokrýt velkou část stěny. K tomuto nápadu můžete využít i menší dřevěné bedýnky od ovoce, které se v obchodech často vyhazují. Čtěte také: Jak efektivně využít prostor pod schody.

Je také dobré si předem rozmyslet, jaké předměty chcete na poličky umístit a kolik jich vlastně máte. Například pro drobnosti postačí malá křížová polička z překližky, kdežto na vázy, fotky a větší suvenýry už to bude chtít něco rozměrnějšího, aby se předměty netísnily blízko u sebe. Promyslete si také, zda nebudete chtít své poklady nasvítit. S pomocí LED světýlek byste to jistě zvládli i svépomocí.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Petr Batěk si na sebe uvázal bič: Buď se dostane do formy, nebo zaplatí ze svého dost peněz

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu