Bojujte proti rýmě a virózám koktejly bohatými na vitamin C

 Ostatní 
19. prosince 2014 05:20 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Ovocné a zeleninové koktejly si dávejte po ránu. Na rozjezd dne vám nahradí snídani, když si do nich přidáte oříšky nebo ovesné vločky. diets.ru
Když se řekne koktejl, většinou si představíme buď alkoholický nápoj připravený barmanem v šejkru podle tradičních či naopak barmanových tajných receptur. Koktejly ale mohou být nápojem konzumovaným pro zdraví.

Taková vitaminová bomba po ránu vás nejen nakopne, ale také vám dodá dostatek vitaminu C, který tělo potřebuje v zimě ve větším množství, aby se dobře bránilo všude poletujícím virům a nemocem z nachlazení.

Čerstvé koktejly neboli freshe si snadno připravíte doma v mixéru z nejrůznějšího ovoce. Vyhledávejte ale hlavně takové, které vám v zimě opravdu dodá zásobu vitaminů C. Například jablka už ho v zimě moc nemají, takže se orientujeme hlavně na citrusové plody.

Zásobárnou energie jsou pak banány, oříšky, mandle a ovesné vločky. Že se z toho nedá nic umíchat? Omyl, dá a je to moc dobré.

Oloupejte jeden velký grapefruit a jeden menší pomeranč (snažte se zbavit je i bílé spodní kůry, ta je v koktejlu hořká), rozdělte na dílky a hoďte do mixéru. Přidejte na kousky pokrájený banán a pár vlašských ořechů. Vše rozmixujte do hladka a za čerstva vypijte - tyto nápoje se konzumují zásadně čerstvě připravené, jinak ztrácejí chuť i vitaminy. Komu se zdá směs příliš kyselá, může si ji samozřejmě malinko přisladit třtinovým cukrem.

Ani na zeleninové koktejly nepotřebujete odšťavňovač, pokud vám nevadí, že budete pít hustý nápoj, i když ho naředíte vodou. Na vitamin C je bohaté zelí. Nebojte se si připravit koktejl z něj, ostrá chuť zanikne přimícháním další zeleniny. Tři velké listy zelí, tři menší mrkve a dva stonky řapíkatého celeru nakrájejte na kousky a do mixéru k nim přihoďte pár kostek ledu - snáze se tak rozmixují do hladka. Dochuťte solí a pepřem a dolijte vodou. Můžete přimíchat i dvě lžíce bílého jogurtu, který chuť zeleniny příjemně zjemní.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu