Trable se zipem. Když se zadrhává, můžete mu ještě pomoci

Zdrhovadlo potřebuje také občasnou údržbu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
10. dubna 2021 16:19 / Depositphotos
  0   0
Setkal se s tím asi každý. Spěcháte, zapínáte si bundu nebo kalhoty a v tu nejméně vhodnou dobu se vám zasekne zip. V tu chvíli si uvědomíte, že se to nestalo poprvé a že byste to měli řešit.

Než se rozhodnete pro kompletní výměnu zipu za nový, zkuste několik našich tipů, jak zdrhovadlo zase rozpohybovat.

Pomůže obyčejná tužka

Možná vás to překvapí, ale na zadrhávající zip celkem spolehlivě zabírá klasická tužka. Pokud máte doma tu s označením hrubosti 2, můžete si gratulovat, jelikož obsahuje přírodní mastek, který na zadrhávající se zip působí takřka kouzelně. Začněte tím, že tužku dobře ostrouháte a poté s ní začnete otírat zoubky zipu. To čiňte do doby, než budou kompletně pokryty jemným grafitovým práškem, který zuby přirozeně promastí. Poté jemně kývejte jezdcem zipu, dokud se nezačne pohybovat.

Na praní i promazání

Další osvědčenou metodou, s jejíž pomocí rozpohybujete jezdce po zipu, je klasické mýdlo či prací gel. Vezměte si k ruce některý z uvedených prostředků a vatovou tyčinku. Tu namočte do gelu nebo otřete o mýdlo, zakápněte troškou vody, která prostředek lehce naředí. Poté vatovou tyčinkou přetřete zoubky v okolí jezdce a opatrně s ním začněte pohybovat. Nikdy za něj prudce netahejte, je možné, že budete směs na vatové tyčince aplikovat vícekrát. Pokud se vám po praní začne zip opět zadrhávat, znovu použijte uvedenou metodu a poté textili opatrně vyperte.

Důležité upozornění

Základem toho, aby vám zip dobře a dlouho fungoval, je praní oděvů se zipy, které jsou zásadně zapnuté. Jistě máte vypozorováno, že k nepříjemnostem s funkčností zdrhovadla dochází právě tehdy, kdy jste při praní nechali například rozepnutý poklopec.

Mezi další osvědčené metody, kterými lze zadrhnutý zip uvolnit, patří použití kokosového oleje, vazelíny nebo vosku ze svíčky. Pokud zjistíte, že zip je poškozený a do našich metod by nemělo cenu se pouštět, stále nemusí být nic ztraceno. Přečtěte si návod, jak si doma opravit rozbitý zip bez nutnosti výměny.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Božsky krásná místa v Itálii, kde zažijete nezapomenutelnou dovolenou

Věda & Vesmír

Události kolem UFO v Roswellu z roku 1947 nebyly dosud vysvětleny

Bydlení

Jak vybrat dřevěnou podlahu, aby vám dělala parádu a dobře sloužila

Zavřít reklamu