Skvělé tipy, jak oživit zahradu za málo peněz

Nápady, jak zkrášlit zahradu bez velkého rozpočtu.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
19. srpna 2017 12:07 / internet
  0   0
Je pravda, že některé zahradní náčiní nebo rostliny mohou stát spoustu peněz. Lze ale také docílit toho, aby vaše zahrada vypadala fantasticky, téměř bez peněz. Zde je několik tipů, jak na to!

Jeden z nejsnadnějších a nejlevnějších způsobů, jak přetvořit vaši zahradu, je zastřihnout trávník do nějakého přesně definovaného tvaru. Lze zvolit něco jako kruh, čtverec nebo obdélník. Obrazec stačí jen vyznačit pomocí provázku a rýčem odhrabat přebytečnou trávu. Když budete šikovní, můžete být s prací hotoví i za jedno odpoledne.

Nejméně finančně náročná cesta, jak zaplnit záhonky květinami, je nakoupit trvalky, které můžete rozdělit. Jednoduše vytáhněte rostlinu z květináče, rozdělte ji na dva nebo na tři díly tak, aby všechny části měly nějaké stonky a kořeny. Vyhlubte díry a všechny části zasaďte. Až se rostliny příští rok rozrostou, proces lze opakovat.

Co se týče cestiček a chodníků, štěrk nebo drobné kamínky jsou cenově dostupnější než dlažba. Než položíte vrstvu štěrku nebo kamínků, vyznačte si plochu, kterou chcete zaplnit, odstraňte přebytečnou půdu a trávu a na zem připevněte nepropustnou slídu, která zabrání růstu plevele. Vrstvu kamínků udělejte asi 2,5 centimetru vysokou. Když zvolíte světlou barvu, bude hezky kontrastovat s vašim trávníkem.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově krásné cyklotrasy

Věda & Vesmír

Meteority na Zemi před miliony let nepadaly tak, jak jsme si dosud mysleli

Bydlení

Z venkovního posezení lze vykouzlit nádherné místo. Inspirujte se nápaditými dekoracemi

Zavřít reklamu