Nepodceňujte zálivku zahrady ani na podzim. Zalévání rostlin je však potřeba změnit

 Zahrada 
10. září 2021 09:00 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Zahrada potřebuje vaši péči až do prvních mrazíků Pixabay
I když už léto pomalu končí, neznamená to, že byste se měli přestat starat o své rostliny na zahrádce. Je však potřeba změnit zalévání.

V létě vyžadovala vaše zahrada mnohem větší pozornost. Rostliny během tropických dní potřebovaly vydatnou zálivku. Ostré slunce je totiž schopné veškerou vlhkost z půdy velmi rychle odebrat. Takže je zcela obvyklé, že během léta je potřeba zalévat zahradu i dvakrát denně. Tato situace se však pomalu mění. Teploty se snižují, v půdě také zůstává více vlhkosti. To ale neznamená, že byste měli přestat zalévat úplně. 

Zálivka i na podzim 

Rostliny potřebují dostatek vody i během podzimu. Díky tomu budou dostatečně hydratované a silné, takže snadno přečkají i zimní období. Avšak dobře sledujte počasí. Pokud dlouho nespadne ani kapka, je potřeba zalévat každý den. A to až do doby, než zmrzne půda.

Večerní zalévání vynechejte

Zatímco v létě je pro rostliny přínosnější večerní zalévání, na podzim se tomu vyhněte. Kořeny zůstanou totiž příliš mokré, což by během studených nocí mohlo hrozit hnilobou. Zalévejte tedy ideálně ráno, kdy bude mít rostlina i zemina dostatek času veškerou vodu vstřebat. O zálivku se starejte až do doby, než veškeré plodiny sklidíte a připravíte si tak záhony na zimu. Na co byste neměli zapomenout jsme psali zde.

Až do mrazíků

U stálozelených rostlin je to poněkud jiné. Se zálivkou byste měli pokračovat i v případě, že několik dní po sobě teplota klesne pod nulu, zvláště u nově vysázených stromů. Během tohoto období se totiž voda začíná odpařovat mnohem rychleji a rostlině hrozí, že uschne nebo že umrzne. V takovém případě ji můžete pomoci zastíněním a mulčem. Choulostivější rostliny v nádobách přeneste dovnitř domu a umístěte je na světlejší místo. 

Zdroj: thegardencontinuum.comprovenwinners.com.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton zazářila na zahradní party v korálových šatech

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Tech

Nový typ solárů je schopný vyrábět energii i v noci

Zavřít reklamu