Předpěstujte si rajčata ve skořápkách od vajec

Svá oblíbená rajčata si můžete vypěstovat i z plodů, které máte doma
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
15. března 2020 17:00 / Depositphotos
  4   0
Není nad doma vypěstovaná rajčata. Právě teď je ideální doba, kdy začít s jejich předpěstováním. Nepotřebujete k tomu nic víc, než mít doma v lednici pár rajčat a vajíčka.

Právě teď začíná období, kdy se většina zahrádkářů poohlíží po sazeničkách a semínkách. Pokud jste si je nestačili sehnat a nechcete se vzdát zahrádkaření, nezoufejte. Například taková rajčata si můžete předpěstovat z plodů, které si koupíte v potravinách.  

Pěstujte oblíbený druh

Použít tímto způsobem můžete samozřejmě nejen semínka z rajčat, která vám třeba v ledničce přebývají, ale také z plodů, které vám nejvíce chutnají.

Dále potřebujete

  • skořápky z vajec
  • plastovou nebo papírovou přepravku od vajec (tzv. proložku)
  • zeminu pro pěstování zeleniny

Připravte si semínka

V první řadě si potřebujete připravit semínka. Jednoduše vezměte rajče, rozkrojte jej na půlky, větší plody na čtvrtky a vydlabejte z nich dužinu i se semínky. Tu poté rozmíchejte v misce do podoby kašičky. Nyní přícházejí na řadu vejce.

Ze skořápky minikvětináč

Pokud skladujete skořápky od vajíček, vyberte ty největší. V opačném případě si upečte třeba bábovku nebo bublaninu a při oddělování skořápek se snažte, aby jedna část byla co největší. Tyto si ponechejte a do spodní části si udělejte jehlou nebo malými nůžkami menší dírku. Skořápky naplňte zeminou, na kterou na závěr nalijte jednu lžičku dužiny se semínky rajčat. Tyto minikvětináčky vložte do přepravky na vajíčka a dejte na teplé a světlé místo. Květináčky jemně roste vodou z rozprašovače. Po přibližně třech týdnech se objeví první rostlinky, které poté můžete i s vaječnou skořápkou přesadit na zahrádku či na balkon do většího květináče. Skořápka totiž dodá rostlině potřebnou výživu. K čemu všemu dalšímu můžete zbytky skořápek použít, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Bydlení

Postavte si na zahradě venkovní pec na pizzu. Není to nijak složité a všem udělá velkou radost

Zavřít reklamu