Jak skladovat čerstvou bazalku

Používáte rádi při vaření bazalku? Co když ale všechnu nespotřebujete?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
21. března 2017 12:07 / https://www.gardeningknowhow.com/
  2   0
Pokud máte přílišné množství bazalky, můžete ji samozřejmě nasušit, aby vydržela déle. Občas se vám ale do receptu lépe hodí čerstvá. Zde je jednoduchý návod, jak uchovávat bazalku, aby zůstala hezky zelená alespoň týden.

Mohlo by se vám stát, že pěstujete bazalku, která by potřebovala prostříhat, ale vařit z ní okamžitě neplánujete. Občas se také přihodí, že si bazalku koupíte, ale nespotřebujete celý svazek. Pro takové případy vyzkoušejte jednoduchý trik, jak uchovat bazalku čerstvou týden i déle.

Rozhodně bazalku nikdy nedávejte do lednice. Je to křehká bylinka, která obsahuje hodně vody, a proto se jí nedaří v chladu. V lednici by mohly její listy seschnout a zčernat.

Místo toho ji nechte na kuchyňské lince při pokojové teplotě ve sklenici vody nebo ve váze jako řezané květiny. Pokud se jedná o kupovanou bazalku, zkraťte jí stonky, aby byly čerstvě seříznuté. Jestli prostříháváte vlastní bazalku, konce budou uřezané dostatečně čerstvě.

Když bazalku dáte do vody, snažte se, abyste nenamočili listy. Potom všechno zakryjte plastovým sáčkem, aby vlhkost neunikala pryč, jen se ujistěte, že do sáčku a z něj může proudit vzduch. Rostlinka také potřebuje dýchat. Každý den měňte vodu a uvidíte, že bazalka zůstane hezky čerstvá minimálně týden!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Věda & Vesmír

Šokující objev. Vědci odhalili nový orgán v lidské hlavě, který souvisí s rakovinou a nemocí Covid-19

Bydlení

Několik tipů, jak docílit nízkých nákladů za topení

Zavřít reklamu