Potěšte ratolesti a vyrobte jim houpačku na zahradu!

 Zahrada 
13. dubna 2017 12:55 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Výroba houpačky potřebuje dřevěná prkna, šikovné ruce a provaz s nářadím! www.easytoys.cz
Teplé dny se pomalu, ale jistě hlásí o slovo, přestože se zima nechce jen tak pustit žezla. Lidé už ale odhodili kabáty a vydávají se nejen pracovat na zahradu, ale taky si jen tak posedět venku a relaxovat! Dopřejte radostné chvíle i vašim dětem a vyrobte jim houpačku!

Budete potřebovat silnější prkno, silný provaz a houpací mechanismus s kotvením podle materiálu nosné konstrukce. Prvně musíte prkno ohoblovat z obou stran a potom vyměřit šířku a hloubku sedadla. Přihlédnout musíte k věku a váze dítěte, ale také k faktu, že než se nadějete, zase o něco vyroste.

Potom uřežte několik prkna v odpovídající šíři. Dvě by měly být delší na plochu sedátka, zadní a přední zábranu a opěrátko a dvě kratší na nosnou postranní konstrukci sedátka a bočnice. Pilou rozdělíte podélně prkénka v odpovídajícím tvaru.

Ke sražení hran a hrubému zbroušení použijte úhlovou brusku s lamelovýmm kotoučem. Jemné vyhlazení se pak provádí oscilační bruskou s jemným smirkovým kotoučem. Až máte opracovaná všechna prkna na houpačku, ze zbylých částí si nařežte hranoly, které budou oddělovat jednotlivé části konstrukce. Čtyři by měly být delší na přední a zadní část mezi sedátkem a bočními područkami a dvě kratší mezi zadní zábranu a opěrátko.

Tři prkénka tvořící sedací plochu spojte vruty s boční nosnou konstrukcí. Pamatujte na to, že budete vrtat i otvory, takže použijte silný vrták, aby šel protáhnout provaz. Otvory je nutné vrtat ve vyměřených vzdálenostech i v ostatních konstrukčních prvích.

Potom dejte celou houpačku dohromady, protáhněte provazy a ukotvěte ji do nosné konstrukce. Záleží i na zvoleném druhu houpacího mechanismu a materiálu, do kterého se ukotvuje. Jakmile je vše hotovo, můžete houpačku zkusit!

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte