Jak si vyrobit malou vodní zahrádku, když nemáme moc místa

Jestli máte malou zahradu, založte si rybník v květináči!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
09. dubna 2017 12:50 / cadagu
  0   0
Vždycky jste snili o rybníčku na zahradě, ale prostorové možnosti vám to neumožňují? Založte si malou vodní zahrádku v nádobě! Nezabere vám tolik místa, a i její údržba je snazší!

Co všechno budeme k výrobě potřebovat?

Nejprve seženeme velkou nádobu, ve které budeme chtít zahrádku založit. Dále nakoupíme rostliny, které budeme chtít pěstovat. Můžeme volit z leknínů, lotosů a dalších vodních rostlin. A nakonec bude potřeba ještě substrát.

Zvolte na zahradě slunné místo, kam zahrádku budete chtít umístit. Nebojte se zvolit nádobu větších rozměrů. Při volbě rostlin vybírejte tak, aby byly každá jinak vysoká. To znamená, že kromě rostlin, které budou plavat na hladině, nakupte i takové, které vyrostou do výšky.

Dále budete potřebovat něco, co by drželo vodu v pohybu a zabránilo líhnutí komárů. Buď můžete do zahrádky přidat vodní čerpadlo, nebo sehnat přímo prostředek určený proti komárům. Další možností je pořídit si rybky, v tom případě ale musíte počítat se starostí navíc.

Rostliny můžete nechat v květináčích, ve kterých jste je pořídili. Nezapomeňte nahoru přidat vrstvu kamínků, aby hlína nevyplavala na povrch. Hnojivo přidejte dle vlastního uvážení. Umístěte květináče do nádoby a přidejte vodu.

Jestli se chystáte přidat i rybky, počkejte pár dnů, dokud se v zahrádce rostliny „nezabydlí.“ Nezapomínejte rybičky krmit a pravidelně jim měnit vodu. Třetinu staré vody vraťte zpět do nádoby, aby ryby neutrpěly šok.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Věda & Vesmír

Meteority na Zemi před miliony let nepadaly tak, jak jsme si dosud mysleli

Bydlení

Jak opravit starý dřevěný nebo drátěný plot

Zavřít reklamu