Připravte si pravý velikonoční charoset

Charoset vypadá záhadně, ale chutná skvěle!
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Ostatní 
13. dubna 2017 11:30 / internet
  0   0
Charoset je sladký pokrm, který si připravují židé při sederové večeři. Protože si ji připomínají i v některých křesťanských církvích, začíná být tento pokrm populární i u nás. Jeho příprava je snadná.

Existuje samozřejmě celá řada variant, takže pokud budete procházet různé recepty, narazíte také na různé suroviny. Zjednodušeně se dá říci, že se jedná o pokrm, který vznikne rozmixováním ovoce a ořechů s přídavkem červeného vína. Výsledná barva pokrmu má být hnědá a má připomínat maltu nebo surovinu na výrobu cihel. Při rituální večeři totiž symbolizuje materiál, z něhož židé vyráběli cihly před odchodem z Egypta.

Potřebné suroviny

  • Jablka
  • Rozinky (datle, fíky)
  • Vlašské ořechy (mandle, lísková jádra)
  • Červené víno
  • Skořice

Příprava

Jablka oloupeme a zbavíme jadřinců. Rozinky a případně také datle bez pecek a fíky rozmixujeme. Stejně postupujeme i v případě ořechů a jablek. Pokud máme dostatečně velký a výkonný robot, můžeme udělat všechno naráz. Do hotové hmoty přidáváme skořici a červené víno. Na tři jablka využijeme asi lžičku skořice a tři lžíce vína. Ořechy využíváme takové, které máme. S vlašskými ořechy a s mandlemi je charoset výborný.

Servírování

Charoset je velmi sladké a velmi syté jídlo. Tvoří příjemný dezert bez přidaného, který na první pohled nevypadá nádherně, ale všem chutná. Při opravdovém sederu se nabírá z mísy na stole. Pokud ho budete servírovat jednotlivě, můžete ho zdobit podle okamžité fantazie a nápadu. Nabízí se v tomto případě šlehačka a posypat skořicí, kokosem či kakaem spolu s lístkem máty.

Dobrou velikonoční chuť!

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zažijte Ameriku úplně jinak. Navštivte neokoukanou zemi s čarokrásnou a divokou přírodou

Věda & Vesmír

Budoucnost lidstva? Šéf Amazonu o ní má jasno

Bydlení

Barva ložního povlečení může ovlivnit víc, než si možná myslíte

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu