Připravte si pravý velikonoční charoset

Charoset vypadá záhadně, ale chutná skvěle!
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Ostatní 
13. dubna 2017 11:30 / internet
  0   0
Charoset je sladký pokrm, který si připravují židé při sederové večeři. Protože si ji připomínají i v některých křesťanských církvích, začíná být tento pokrm populární i u nás. Jeho příprava je snadná.

Existuje samozřejmě celá řada variant, takže pokud budete procházet různé recepty, narazíte také na různé suroviny. Zjednodušeně se dá říci, že se jedná o pokrm, který vznikne rozmixováním ovoce a ořechů s přídavkem červeného vína. Výsledná barva pokrmu má být hnědá a má připomínat maltu nebo surovinu na výrobu cihel. Při rituální večeři totiž symbolizuje materiál, z něhož židé vyráběli cihly před odchodem z Egypta.

Potřebné suroviny

  • Jablka
  • Rozinky (datle, fíky)
  • Vlašské ořechy (mandle, lísková jádra)
  • Červené víno
  • Skořice

Příprava

Jablka oloupeme a zbavíme jadřinců. Rozinky a případně také datle bez pecek a fíky rozmixujeme. Stejně postupujeme i v případě ořechů a jablek. Pokud máme dostatečně velký a výkonný robot, můžeme udělat všechno naráz. Do hotové hmoty přidáváme skořici a červené víno. Na tři jablka využijeme asi lžičku skořice a tři lžíce vína. Ořechy využíváme takové, které máme. S vlašskými ořechy a s mandlemi je charoset výborný.

Servírování

Charoset je velmi sladké a velmi syté jídlo. Tvoří příjemný dezert bez přidaného, který na první pohled nevypadá nádherně, ale všem chutná. Při opravdovém sederu se nabírá z mísy na stole. Pokud ho budete servírovat jednotlivě, můžete ho zdobit podle okamžité fantazie a nápadu. Nabízí se v tomto případě šlehačka a posypat skořicí, kokosem či kakaem spolu s lístkem máty.

Dobrou velikonoční chuť!

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Věda & Vesmír

Ztracený dopis odhaluje, že Einstein předpověděl objev zvířecích super smyslů

Bydlení

Sloní noha je netradiční a téměř nezničitelná pokojovka, která nevyžaduje prakticky žádnou péči

Zavřít reklamu