Vylepšit byt můžete i za pár korun. Stačí jen pár dobrých nápadů

 Dům 
10. dubna 2017 06:45 / redakce
  0
📷
12 fotografií v galerii
Toužíte po změně, ale nemáte peníze na rekonstrukci?  Shutterstock
Toužíte po změně, ale nechcete nebo nemůžete investovat do nákladné rekonstrukce vašeho domova? Nezoufejte! Existuje několik levných, rychlých a přitom efektivních fíglů, jak zkrášlit byt doslova za babku!

Starý nábytek lze oživit nálepkami nebo tapetami, ze starých knih lze vytvořit třeba stolek a krabice či šuplíky můžete proměnit v hotový designový kousek!

Špinavé stěny

Máte špinavé stěny, ale do velkého malování se pustit nechcete? Žádný problém. Pořiďte si tapety. Ozdobit jimi můžete celou místnost, nebo jen jednu či dvě protilehlé stěny. 

Krásný dojem můžete vytvořit i pomocí nálepek. Výborně vypadají nálepky složené z více kousků a vzor pak můžete protáhnout třeba ze stěny na komodu, dveře nebo skříň. 

Okoukaná kuchyň

Vaše stará kuchyň už neodpovídá vašim představám, ale na novou nemáte? Nevadí. Stačí si pořídit speciální samolepící tapety, které jsou omyvatelné a velmi odolné. Pak vyndejte dvířka z pantů, přesně si vše rozměřte a tapetu na ně pečlivě nalepte a uhlaďte. Lze ji použít nejen na dvířka, ale i korpus nebo pracovní desku.

Dalším skvělým tipem je výměna úchytek. Nové moderní úchytky dokáží udělat divy.

Stolek z knih

Staré knihy, které už nikoho nebaví číst, rozhodně nevyhazujte! Postavte z nich komín a máte perfektní stolek. Postavit na něj můžete květinu, vázu nebo i kafíčko, záleží jen na vás. Pokud se chcete pustit do něčeho většího, můžete! Ze starých knih lze totiž vytvořit i celý jídelní stůl! Z knih vytvoříte kvádr a na vrh můžete položit třeba skleněnou desku. Nebo si udělejte z knih čtyři masivní nohy a zatižte je opět skleněnou či dřevěnou deskou.

Větev ze stromu

Větev ze stromu rozhodně nepatří jen do ohně nebo na kompost. Když ji očistíte, přelakujete nebo rovnou nabarvíte, může vám posloužit jako úžasná dekorace. Menší třeba na zavěšení klíčů, větší můžete proměnit v celý věšák. Stačí jen trocha šikovnosti.

Úložný prostor za pár kaček

Potřebujete byt doplnit o nějaké úložné prostory? Zkuste využít staré šuplíky nebo dřevěné bedýnky. Ty buď natřete nebo vytapetujte podle libosti a pověste na zeď. Budete překvapeni, jak taková maličkost může interiér povznést! A nemusíte se držet při zemi. Z bedýnek lze podobným způsobem vytvořit třeba i celou skříň.

Dekorace na zeď

Holé stěny nemusí zdobit jen obrazy slavných umělců, ale i dekorace, které vytvoříte takřka bez nákladů. Stačí na zeď připevnit lištu, z které visí různě dlouhé provázky. Na ně pak nalepte z papíru vystřižené ornamenty, třeba srdíčka, kolečka nebo jiné tvary. 

Na zeď si můžete nalepit i fotky. Rámečky pořizovat nemusíte. Stačí vzít barevnou pásku a fotky přímo na zdi oblepit.

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Naučte dítě lyžovat. Je třeba dodržet pár jednoduchých zásad a zvládnete to

Tech

Apple varoval, že miliony uživatelů iPhonů jsou v současné době bez ochrany

Zavřít reklamu