Trendy Velikonoc 2017

 Dům 
07. dubna 2017 17:35 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Velikonoce jsou tradiční svátky jara, ovšem i tradice se dají slavit moderně.  Internet
Velikonoce už pomalu klepou na dveře, je proto nejvyšší čas vnést trochu té jarní sváteční atmosféry i do vašeho bytu. 

Velikonoce patří k jedněm z nejkrásnějších svátků v roce, které jsou veselým potěšením pro děti i dospělé. Velikonoce nám dávají příležitost k rodinnému a přátelskému setkávání u stolu plného tradičních velikonočních dobrot a příjemnému prožití volných dnů v obklopení velikonoční výzdoby a jarních dekorací. 

Barevná paleta

Letošní Velikonoce se nesou v duchu tradičních i zcela nových barev. Klasiku zastupují jemné pastelové odstíny, na razanci pak přidávají výrazné, živé barvy nejen žluté, červené, zelené a modré. „Příkladem nových barev je bílá a výrazně se prosazuje zlatá, rovněž kombinace bílé a zlaté. Zlatá tedy už není jen barvou Vánoc, můžete s ní experimentovat i během nejpestřejších svátků v roce,“ doporučuje Tereza Vašíčková prodejny s dekoračními produkty .

A dodává, že obecně letí dekorace v lesku, zejména bílá s lesklou glazurou. Dá se zkombinovat se všemi barvami a nepůsobí nijak kýčovitě. Naopak návrat do minulosti a dojem opotřebení evokuje patina. 

Velikonoční dekorace do vázy

V jednoduchosti je síla a platí to i o dekoracích. Není proto nic jednoduššího, než si vzít vázu libovolné velikosti, jarní rostliny, jako jsou narcisy, petrklíče nebo hyacinty a pak už je jen ve váze ukotvit mechem, který nejen že vypadá dobře, ale také udrží potřebnou vláhu. 

Velikonoční dekorace na dveře

K ozdobení vchodových dveří je naprosto ideální dekorace z proutěného základu, na který pomocí drátků nebo lepicí pistole přichytíme květy, drobná vajíčka, pruty nebo větvičky. 

Jako na dvorku

Těžko se vsadit, které z hospodářských zvířat bude letos hrát prim. Z pohledu množství nabídky zajíčků, kuřátek, kachňátek, housátek a dalších se zdá, že letos to bude nerozhodně. „Samozřejmě nechybí ani slepičky. Lidé si je zkrátka stále vyžadují. Můžou mít podobu dekorace ze dřeva na postavení, dózy s víkem ve tvaru slepičky nebo třeba netradičně pojaté nástěnné tabule na křídu,“ uvádí Tereza Vašíčková.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Naučte dítě lyžovat. Je třeba dodržet pár jednoduchých zásad a zvládnete to

Tech

Apple varoval, že miliony uživatelů iPhonů jsou v současné době bez ochrany

Zavřít reklamu