Běžecké boty pro koně

První běžecké boty pro koně jsou konečně na světě!
 Mazlíčci 
21. června 2017 18:38 / Internet
  7   0
Na rozdíl od klasických podkov manipulace s těmi plastovými je mnohem jednodušší.

Lidé kovali koně po celá staletí. V Evropě byly podkovy lité z bronzu běžné asi od roku 1000 n. l. Zatímco naboso má kůň nejpřirozenější podmínky, doporučuje se při jízdě kopyta koní chránit botami pro koně. Za posledních 15 let došlo k rozvoji alternativních metod, které zcela  nahrazují či významně doplňují  možnosti tradičních podkov. Tyto metody nabízejí mnohé výhody a respektují přirozené potřeby koně.

Rakušan Charly Forstner pracoval několik let jako veterinární inspektor. Během svého zaměstnání si všiml, že více jak 50 % koní musí být utraceno kvůli potížím s kopyty a nohama, které způsobují především těžké a nekonformní podkovy. Dvacet let proto Forstner zasvětil hledání alternativy, která by pro koně byla bezpečnější a poskytovala jim více volnosti. Výsledkem jsou první běžecké boty pro koně. 

Díky studii totiž zjistili, že pokud má kůň na kopytech podkovy z materiálu, jako je železo, znehybní mu to šlachy a svaly. Tento pocit je prý srovnatelný s nošením sádry. Plastové podkovy jsou flexibilní a umožňují koni všechny přirozené pohyby kopyt na jakémkoli terénu. Na místo hřebíků se jednoduše připínají, a ke kopytu jsou tak daleko šetrnější. Jejich tvůrce také tvrdí, že na rozdíl od klasických podkov se na ně nelepí bláto.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Země není výjimečná. V oblacích prachu vytvářejících planety byly nalezeny stavební kameny pro život

Bydlení

Pokud se vaší orchideji nedaří, potřebuje změnu místa. Dodržujte určité zásady

Zavřít reklamu