Oblékat psy, nebo ne? Záleží na tom, kde se váš kamarád venčí.

Zavalitý francouzský buldoček potřebuje svetr "přes prsa" o pár čísel větší než třeba drobný krysařík.
 Mazlíčci 
27. listopadu 2014 07:01 / pixabay.com
  0   0
Fintíte svého mazlíčka do parádních kabátků s kapuckou a mašličkami nebo vám je naopak trapné vyjít si na procházku s pesanem ve svetru? Myslet je třeba hlavně na pohodlí a teplo hafanů i hafánků.

Je to jako s námi, někdo je otužilý, někdo je choulostivý a zimomřivý. Pokud žijete se psem v domku se zahradou a on většinu dne proběhá venku, ať je léto, nebo zima, určitě nebude třeba mu navlékat obleček, aby nedostal rýmu. Když ale tráví většinu času ve vytopeném bytě, moc otužilý nebude, takže ve studených deštivých nebo zasněžených dnech je na tom podobně jako městský člověk – potřebuje přidat k srsti ještě vrstvu navíc, aby neprochladl.

V městském prostředí navíc mnohem víc hrozí pejskům infekce, chytí skoro všechno, co můžeme chytit my – virózy, záněty nosohltanu i průdušek. A prochladlé tělo je k chycení infekce náchylnější než to, kterému je příjemné teplo, to platí i pro pejsky.

Samozřejmě se to ale nemá přehánět – přehřáté psí tělo má problém s ventilací, psi se nepotí, takže když jim těch vrstev přidáme moc, bude jim nepříjemně vedro a infekce mohou chytit stejně jako když prochladnou.

Prostě zlatá střední cesta je ta pravá. Navíc záleží i na druhu srsti – psi s podsadou tak snadno neprochladnou jako ti, kteří mají jen jednu vrstvu srsti. O naháčích ani nemluvit – ty je třeba oblékat do chladného počasí v každém případě.

Také na velikosti pejska záleží. Malí psi, kteří plouhají bříško sotva pár centimetrů nad mokrým či ledových chodníkem, jsou náchylnější k problémům s močovým měchýřem a ledvinami. Všelijakých pletených nebo flísových svetříků je k dostání velký výběr. Zapínají se pod hrudníkem a jsou střižené tak, aby psům nebránily ve volném pohybu tlapek ani ocásku a samozřejmě také při pohodlném venčení.

Při výběru svetříku nebo pláštěnky z nepromokavého materiálu pro pejsky s dlouhou a upravovanou srstí, u kterých není žádoucí, aby moc zmokli (on tedy žádný pes po dešti moc vábně nevoní) dávejte pozor na přesnou velikost. Výrobci pamatují na označení podle plemen, ale také podle objemu hrudníku, takže není problém pořídit vašemu městkému miláčkovi něco teplého přesně na míru.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Věda & Vesmír

Jak mohou doopravdy vypadat mimozemšťané? Experti na to mají svůj názor

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

Zavřít reklamu