Jak si uklízení opravdu užít

Drobnosti, které nám mohou zpříjemnit tolik nenáviděnou činnost.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
23. září 2017 12:06 / internet
  0   0
Nechuti k uklízení se asi nikdy dočista nezbavíme. Můžeme si jej ale aspoň trochu zpříjemnit, aby bylo více snesitelné a necítili jsme tolik hořkosti, až se do něj budeme příště pouštět.

Pokud chceme zapomenout na to, že děláme něco, do čeho se nám vůbec nechce, musíme naši mysl zaměstnat něčím jiným. K tomu účelu nám skvěle poslouží poslech hudby. Při uklízení téměř žádnou myšlenkovou kapacitu nepotřebujeme, a proto můžeme svoji mysl zaplnit hudbou našeho oblíbeného interpreta. Jestli nemáte náladu na muziku, vyzkoušejte audioknihy, nebo zavolejte někomu, s kým jste už dlouho nemluvili.

Povzbudit se lze i jinými smysly než jen sluchem. Zpříjemněte si uklízení příjemnými vůněmi. Zvolte si takové čistící prostředky, jejichž vůně máte rádi. Vůně vám může při uklízení zvednout náladu úplně stejně jako vaše oblíbená písnička.

V případě že patříte k lidem, pro které uklízení představuje tu nejotravnější část dne, pusťte se do něj hned ráno. Zbavíte se ho hned na začátku dne a nebudete na něj muset celý den myslet. Naopak si můžete během dne užívat pocit, že už to máte z krku.

Naučte se odměňovat. Slibte si, že až budete mít veškerý úklid hotový, dáte si kousek čokolády, sklenku vína, relaxační koupel nebo se podíváte na díl seriálu, který zrovna sledujete. S představou toho, co vás po úklidu čeká, vám to půjde mnohem rychleji.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Kanafas v heboučkém moderním provedení
Pro výběr správného obrazového rámu platí čtyři základní pravidla
Kreativní vypínače popustí uzdu fantazii. Dotvořte si je podle svého
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Polský poloostrov Hel: Pohodové koupání i surfování v ráji cyklistů

Věda & Vesmír

Rodí se přelomová pomůcka pro všechny houbaře

Bydlení

Využijte léto k renovaci radiátorů. Budou opět vypadat jako nové