S podzimem se pojí řada českých tradic, které stojí za oživení

S podzimem se od pradávna pojí řada krásných zvyků
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
11. listopadu 2017 08:52 / Internet
  0   0
S podzimem se v dobách našich předků pojila celá řada tradic. Některé se stále udržují, na jiné se pomalu zapomíná. Připomeneme vám tři z nich, které ocení dospělí i děti.

Vánoční a velikonoční tradice si vybaví zřejmě hodně lidí. Jenže i podzimní období bylo v dobách minulých spojeno s celou řadou obyčejů a zvyků.

Brambory v ohni

S podzimem byla vždy spojována sklizeň úrody. Z polí se sklízely i brambory a ty pak daly základ tradici ohníčků a pečených brambor.

Chlapci nanosili suché chrastí, slámu ze strnišť a suchou bramborová nať. Všechno to zapálili a do žhavého uhlí pak naházeli brambory. Vůně pečených brambor se linula celým krajem.

Do ohniště kluci záměrně přikládali i zelenou nať, aby oheň co nejvíce kouřil. Přes valící se dým pak probíhali a za bujarého veselí přeskakovali oheň.

Do žhavého popela pak dali syrové brambory, které po upečení vyhrabávali kouskem dřeva. Musely se jíst horké a vůbec nebylo na škodu, když se trochu připálily. Někde házeli do popela také jablka.

Zkuste to letos taky. Možná budete překvapeni, jak výborně brambory i jablka z popela chutnají.

Posvícení a hody

Posvícení patřilo k nejoblíbenějším svátkům prostého venkovského lidu. Jednalo se o oslavu ukončení polních prací.

V každé farnosti se posvícení konalo v jinou dobu. Bylo často spojeno se svátkem svatých, jimž byl zasvěcen místní kostel. Lidé chodili na posvícení i do okolních obcí. Spojili to mimo jiné s návštěvou rodiny a přátel. Po několik dní široká rodina svorně usedala u bohatě prostřeného stolu.

Ženy pekly zváče, tedy zvací koláče. V sobotu před hodovou nedělí je posílaly přátelům a rodině z okolí s pozváním na posvícení. Zároveň s koláči se pak pekla i posvícenská husa. Tradičně na stole nesměly chybět různé druhy koláčů, husa nebo kachna se zelím a knedlíky, různé omáčky a dobrý oběd se zapíjel pivem. V průběhu hodování si rodina a přátelé povídali o tom, co se událo od jejich posledního setkání.

V dnešní uspěchané době je posvícení možná dobrým důvodem, jak se na chvíli zastavit a sejít se s příbuznými a přáteli. Možná si nebudete povídat o úrodě na poli, ale určitě najdete spoustu jiných témat.

 Pouštění draků

První zmínky o pouštění draků pocházejí z Číny ze 4. století př. n. l. a podle legendy šlo o jakési spojení mezi lidmi a bohy. V našich končinách patří pouštění papírových draků k typickým podzimním tradicím. Jakmile začalo foukat ze strnišť a zvedl se studený podzimní vítr, už se to na obloze hemžilo draky.

Pouštění draků rozhodně není jen pro malé děti, skvěle se u této činnosti zabaví i dospělí. V dnešní době si můžete draka koupit v obchodě nebo se pusťte do vlastnoruční výroby. O tom, jak vyrobit létajícího draka, jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Věda & Vesmír

Pravěký oceán nebylo místo ke koupání. Dno se hemžilo obřími dravými červy

Bydlení

Pokud máte možnost, pořiďte si domů infrasaunu. Její léčebné účinky mají opravdu velký vliv na naše...

Zavřít reklamu