Stop zamlžování zrcadel! Postačí vám suroviny, které určitě najdete doma

 Ostatní 
09. listopadu 2017 15:30 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Zabránit věčnému problému se zamlžováním zrcadel lze celkem jednoduše Shutterstock
Bojujete neustále se zamlženými zrcadly? Pokud je budete správně udržovat a čistit, můžete se těmto problémům vyhnout. A nemusíte kvůli tomu kupovat ani drahé přípravky. Postačí vám k tomu suroviny, které určitě najdete doma.

Znáte to. Vystoupíte z vany nebo ze sprchy a místo svého odrazu uvidíte jen zamlženou plochu. Samozřejmě, že dnes už se dá bez problémů koupit zrcadlo, které je vyhřívané a tento problém tím odpadá. Pokud však neplánujete větší stavební zásah či rekonstrukci, jistě oceníte možnost speciální topné fólie. Další a levnější variantou jsou spreje proti zamlžování. Otázkou ale je, jestli skutečně fungují. Pokud jste ale zvídavější, můžete zkusit některou z následujících rad.

Otevřete okna

Větrat, větrat a zase větrat. To je snad ta nejjednodušší a hlavně nejlevnější varianta. Pokud alespoň dvakrát za den otevřete okno či dveře ve vaší koupelně, tak se vám za chvíli zrcadlo odmlží samo a bez námahy.

Sprchový gel

Zkuste zrcadlo potřít sprchovým gelem. Nejprve jej otřete suchou utěrkou a naneste v jemné vrstvě gel na zrcadlo a vyleštěte. Stačí opravdu kapka gelu, větší množství by už zanechávalo šmouhy.

Stará dobrá kostka mýdla

Pokud máte doma ještě klasické mýdlo v kostce, může se vám hodit právě na odmlžení zrcadla. Kousek mýdla rozetřete po zrcadle a po té jej vyleštěte. Vzniklá vrstva zabrání dalšímu rosení.

Pasta nejenom na zuby

Dalším tipem je pasta na zuby. Tu použijte úplně stejným způsobem jako v předcházejících případech. Zrcadlo pak opět vyleštěte. Nepoužívejte však gelovou pastu.

Pěna na holení

Pěnu na holení prakticky dnes a denně používá většina mužů i žen. Proto určitě nebude problém ji u vás doma najít. Zrcadlo odmlžte, umyjte a následně naneste pěnu na holení, nechte ji chvíli působit a nakonec vyleštěte zrcadlo.

Nezpomeňte na to, že zrcadla neslouží jenom ke kontrole vašeho vzhledu, ale že jsou především nezbytným doplňkem vašeho interiéu. Jejich vhodným umístěním totiž můžete z tmavé místnosti udělat prosvětlený sál a z malé chodby místnost bez konce. O tom, jak zrcadla správně rozmístit, jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná