Pokojíček školáka nesmí být deprimující ani rozptylující

Důležité je i barevné řešení pokoje
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
08. listopadu 2017 12:05 / Shutterstock
  1   0
Máte doma prvňáčka a nevíte, jak mu zpříjemnit prostředí, aby se mu lépe připravovalo do školy? Musíte myslet na vhodné rozmístění nábytku a dalších věcí, ale i na výběr barev, které nesmí působit depresivně!

Nákupem psacího stolu a židle to nekončí! Je to naopak začátek. Stůl a židle je základ, který by neměl chybět žádnému dítěti, prvňáčkovi obzvlášť. Pokud si nebude mít kde psát úkoly, těžko si vytvoří vhodné návyky, aby se k psacímu stolu a školním sešitům vracel i doma!

Školní koutek nesmí mít okolo sebe žádné věci, které budou poutat zbytečně pozornost. Na stole by tak neměly být hračky a vedle by se neměla nacházet ani skříň s plyšáky, autíčky nebo panenkami, kam by pohled školáka sklouzával v každém nestřeženém okamžiku.

Důležité je i barevné řešení pokoje. Barvy by měly na dítě působit uklidňujícím dojmem. Proto je dobré vyhnout se velkému množství barev. Stěny by měly být spíš světlé, ale vycházet můžete z teplých barev, které můžete doplnit studenějšími. Vyhněte se tmavým odstínům, které mohou působit depresivně.

Červená je sice veselá barva, ale dráždí a vyvolává roztěkanost. Zvolit můžete odstíny a tóny zelené a modré, které uklidňují. Zelená ve světlejší variantě je přátelštější, modrou nevolte u úzkostlivějších dětí, protože je může činit smutnými.

Pokoj rozjasní žlutá a oranžová, které navíc zahřejí. Žlutá také vzbuzuje zvědavost, což může být při učení vhodné. Pocit bezpečí zase navozuje růžová, která je i jemná. Oblíbenou barvou dětských pokojů je i fialová. Podporuje fantazii a touhu dozvídat se nové informace a učit se novým věcem, pomáhá dětem přemýšlet. Než však nějakou barvu zvolíte, přesvědčete se o tom, že to není nejneoblíbenější barva vašeho dítěte! Jak využít prostor pod dětskými postelemi jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: pokoj, dítě, škola
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Aktivní dovolená v italských Alpách vás dostane

Věda & Vesmír

Vědci detekovali kovové částice v atmosféře zvláštní planety. Je žhavější než většina hvězd

Bydlení

Na co si dát největší pozor při zařizování koupelny pro seniora

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn