Než koupíte televizi, položte si pár zásadních otázek

 Dům 
09. listopadu 2017 21:06 / Pavel Suchý
  11
📷
3 fotografie v galerii
Důležité je i umístění televize Internet
Chystáte se koupit novou televizi? Položte si pár důležitých otázek, na které nesmíte zapomenout! Bez nich totiž můžete koupit televizi, která vám nebude vyhovovat, nebo vám nebude vůbec stačit.

Zásadní otázky jsou, jaký signál chcete přijímat, jestli potřebujete televizi připojenou na internet a jak často budete sledovat filmy s kvalitním rozlišením. Jsou tři základní druhy signálu, a to pozemní čili běžný, kabelový, takže placený, a satelitní, na který je potřeba televize s tunerem DVB-S2.

Když chcete mít televizi skoro jako internetový prohlížeč a budete se chtít každé ráno dívat například na články a výstupy médií ze zahraničí i z domácí scény a rádi se podíváte také na video, potřebujete i funkci SMART TV.

Při sledování pořadů a zpráv vám bude stačit jen standardní rozlišení Full HD, ale pro přehrání kvalitních filmů přece jen bude lepší, když sáhnete po něčem speciálním. K tomu potřebujete minimálne UHD televizi. Zásadním pokrokem je pak 4K-UHD televize, což je top technologie stejně jako SuperUHD, OLED, QLED, QuantumDot nebo HDR. Mimořádný zážitek pak přináší technologie Philips Ambilight.

Co se týče operačních systémů, které zabezpečují obslužnost TV, její rychlost a uživatelský komfort, tak některé značky jdou vlastní cestou. Vyvíjí nové systémy jako například Tizen od Samsungu, WebOS od LG, ale používají se operační systémy Android od Sony, Philips nebo Thompson.

A kam televizi umístit? Nemá překážet a ze všech míst v pokoji na ni máme vidět. Buď ji připevníte na stěnu, nebo si koupíte klasický televizní stolek. Někdy můžete využít i jeho úložné prostory. Použít můžete ale i speciální držák, který je fixní, polohovatelný nebo výsuvný. Dejte si však pozor na hmotnost televize! Kam s televizí, jsme psali zde.

Témata: televize, stěna, obraz
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Petr Batěk si na sebe uvázal bič: Buď se dostane do formy, nebo zaplatí ze svého dost peněz

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu