Nápady na tvoření vánoční výzdoby s dětmi. Zvládnete ji s přehledem

Zapojte děti do vánoční výzdoby, bude je to bavit
📷
Dalších 10 fotografií v galerii
 Dům 
03. prosince 2017 09:02 / Shutterstock
  13   0
Blíží se první adventní neděle a s ní i oficiální začátek letošních Vánoc. Pokud jste si ještě nevyzdobili váš byt a chystáte se to udělat s pomocí svých dětí, pusťte se do toho. Toto jsou nejoblíbenější techniky.

Vánoční věnec z papíru

Když se řekne vánoční věnec, vybaví se vám spíš ten z jehličnatých větviček. S dětmi si ho ale můžete jednoduše vyrobit i z barevných papírů, lepidla a papírového talíře. Nastříhejte si světle a tmavě zelené proužky barevného papíru. Z papírového talíře odstřihněte dno, aby vám zbyl jen jakýsi korpus. Pomocí lepidla poté naaranžujte pásky jeden vedle druhého kolem korpusu, slepte, dozdobte mašlí a máte hotovo. Na postup se podívejte na konci článku do galerie.

Lepený řetěz

Vzpomeňte si na svá léta ve škole, kdy jste ve výtvarné výchově lepili jednoduchý řetěz z barevných papírů. Je to velmi jednoduché, a proto také zábavné i pro opravdu malé děti. Nastříhejte si zhruba centimetr a půl široké pásky z barevných papírů a vytvářejte očka řetězu, které budete lepit jeden po druhém za sebe. Tento rok je v kurzu bílá barva, ale pokud chcete mít stromek veselejší, vyberte barvy, jaké máte rádi.

Ozdobičky na stromeček

Je nespočet nápadů, jak si vytvořit originální ozdobičky. Můžete si je třeba upéct. Buď si kupte polymerovou hmotu, rozválejte ji a pomocí vykrajovátek na cukroví vytvořte třeba srdíčka, hvězdičky nebo kolečka, na které obtiskněte větvičku. Před pečením do nich nezapomeňte udělat dírku, abyste je měli za co zavěsit na stromek. Použít můžete i vizovické těsto nebo perníčky.

Spoustu zábavy si užijete i s ozdobičkami, které už doma máte. Jestliže máte obyčejné jednobarevné, můžete je pomalovat fixami, barvami na sklo nebo i temperami. Skvělý materiál k tvorbě nám nabízí i příroda. Ozdobičky z šišek, vlašských oříšků, buráků nebo kaštanů vypadají také krásně.

Vystřihování z papíru

Nejjednodušší a nejlevnější výzdobu si doma pořídíte z papíru. Ideální je, že vám s ní mohou pomáhat právě vaše děti. Čtyřikrát přehněte papír dle návodu v galerii, až se vám vytvoří úzký trojúhelník. Nakreslete na něj dětem šablonu, kterou je nechte vystřihnout a uvidíte, jak krásné vločky vám vzniknou. Šablony najdete v galerii. Vločky pak můžete nalepit na okno, zavěsit na stromeček nebo z nich udělat závěsnou dekoraci třeba na lustr či strop.

Ručně vyráběná přáníčka

Nechte také děti, aby vám pomohly s vytvářením novoročních přáníček. Opět použijte k výrobě papír, se kterým zvládnou pracovat i velmi malé děti. Návody na nejkrásnější přáníčka najdete v našem článku zde.

Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Věda & Vesmír

I bez nových projektů na fosilní paliva se bude Země stále oteplovat o 1,5 stupně Celsia ročně

Bydlení

Zútulnit si balkon jde i za pár korun. Vyrobte si hezký nábytek z palet

Zavřít reklamu