Odlamovací nůž, stále ostrý pomocník do kanceláře, do dílny i na zahradu

 Dílna 
18. prosince 2014 04:12 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Odlamovací nůž do dílny má propracovaný systém zarážky, takže čepel se neuvolní anipři řezání silných materiálů. Fiskars
Nejen v kuchyni potřebujeme každou chvíli něco řezat. Kvalitní odlamovací nůž si poradí s různými materiály od papíru přes plast až po tkaniny a slabé dřevo.

Odlamovací nebo také vysouvací nůž by neměl chybět v žádné domácnosti ani kanceláři. Práce s ním je snadná, bezpečná a nikdy se neztupí, takže je vždy pohotově k použití, aniž bychom museli brousit. Princip je jednoduchý: V pouzdru z kovu nebo plastu je ukryta čepel, rozdělená na několik částí. Když se používáním ta první ztupí, odlomíte ji a začnete požívat další. Na rukojeti jsou přitom pevné zarážky, takže ani poslední dílek čepele se vám při práci neuvolní a nevypadne.

Čepele se dají pořídit náhradní a na jejich kvalitě samozřejmě záleží nejvíc. Můžete si přitom vybrat nože levné třeba na kancelářské použití, tedy na řezání papíru nebo lepicí pásky, přežíznutí provázku a podobně. Čepele z kvalitnější oceli, silnější a odolnější, můžete použít na řezání koberců, linolea, PVC, kartonu nebo plastových fólií.

Tím, že je čepel slaboučká a z pouzdra je dostatečně vysunutá, abyste s ní mohli řetar podle přiloženého pravítka nebo lišty, umožňuje vysouvací nůž perfektně přesné řezy i ve velké délce. To se hodí právě třeba při pokládce podlahových krytin, kdy potřebujeme přesné oříznutí krajů koberce nebo PVC u stěn.

Kvalitní odlamovací nože mají většinou pouzdro z plastu s protiskluzovou úpravu a tvarované přesně do dlaně, nemusíte se tedy bát, že vám při práci nůž sklouzne po upocené ruce. Právě tak je šikovné automatické uzamčení čepelv pouzdře na dobu, kdy nůž nepoužíváme. Čepel je ochráněna proti tupení a polámání a zároveň nemůže napáchat žádné škody na věcech uložených okolo ní v kancelářské zásuvce nebo v dílenském kufříku.

Nože se prodávají s různě širokými čepelemi, můžete si vybrat od 9 až po 25 milimetrů podle toho, co se chystáte řezat a jak dlouhé přesné řezy budete potřebovat.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu