Ušetřete peníze za balící papír a zabalte letos dárky úplně jinak

 Ostatní 
15. prosince 2017 07:55 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Balení dárků do látky vypadá velmi efektně Pinterest
Už jste někdy zkoušeli spočítat, kolik stojí zabalit vánoční dárky? Ne? My ano! Takové zabalení všech vánočních dárků vás může přijít na pěknou sumu. A co hůř, veškerý materiál, za který jste si zaplatili, po Vánocích skončí v koši. Zkuste to proto letos jinak!

Každý rok je to stejné. Na dárky padnou tuny balícího papíru, který, pokud nekupujete ten nejobyčejnější, není zrovna levný. Stejně tak spotřebujete nekonečné množství lepící pásky, mašlí, stuh a o tom, že balení trvá věčnost, není třeba mluvit.

Kolik stojí balení do papíru

Když si chcete přilepšit a dárky ještě ozdobit visačkami se jménem a různými dekoracemi v podobě rolniček, větviček, sušeného ovoce či keramických postaviček, může vás zabalení všech vašich dárků přijít i na tisíc korun. Docela vysoká částka, když si uvědomíte, že jste ji utratili za něco, co za pár dní skončí v koši.

Zabalte to do látky

Balení do látky vychází z japonské metody furoshiki, tedy balení dárků do látky. Metoda je velmi jednoduchá a zvládnou ji hravě i malé děti. Co dalšího si vytvořit o Vánocích s dětmi si přečtěte v tomto článku.

Můžete postupovat dle návodů metody furoshiki, kterých je plný internet, nebo můžete dárek jednoduše obalit a na jeho vrcholu udělat dva uzle, které navíc poslouží jako mašle. Máte-li tedy doma nepotřebné kusy látky, nebo chcete věnovat svým kamarádkám, mamince či babičce k Vánocům také šátek, není o čem přemýšlet.

Jak na to

Vše, co k této technice potřebujete, je jakákoliv látka ve tvaru čtverce, která by ale neměla pružit. Vhodné jsou například látky jako bavlna, polyester či hedvábí. Velikost šátku se odvíjí od velikosti dárku.

Je to jednodušší

Do šátku nebo třeba i ubrusu, plédu, dětské látkové pleny, nebo pánského trika lze zabalit v podstatě cokoliv. Skvěle se tato metoda hodí pro nepravidelné dárky, které se do papíru jen stěží balí a často papír protrhnou. Látka je poddajná a tvaru dárku se krásně přizpůsobí, takže dárek stále bude vypadat reprezentativně.

Peníze neskončí v koši

Tím, že dárek zabalíte do šátku, trika, plédu či jakékoliv jiné textilie, vlastně darujete dárky hned dva. Pokud se rozhodnete použít pouze ustřižený kus hezké látky, nemusí ani ten končit v koši. Bez změny kvality si ho obdarovaný může schovat na další Vánoce, nebo jakoukoliv jinou příležitost, kdy bude on sám potřebovat zabalit někomu dárek.

Když kus látky ještě obšijete, může jej například vaše maminka nebo kamarádka používat i jako šátek, čelenku nebo ubrousek pod svačinu – záleží na materiálu.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt tajně prodává sídlo, ve kterém žil s Angelinou Jolie. Ta bydlí jen o pár ulic dál

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte