I váš domov může vypadat jako vystřižený z módních časopisů

 Dům 
02. ledna 2018 08:03 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Každá místnost potřebuje jiskru Shutterstock
I když už míříme do nového roku, který přinese spoustu zatím neozkoušených, neotřelých nápadů, ještě pořád máme trochu času ohlédnout se za tipy, které byly populární v roce minulém. Zde je několik z nich, které vám pomohou doma cokoliv naaranžovat.

Co se týče malého prostoru, uložení jakékoliv i sebemenší věci může představovat výzvu. Soustřeďte svoje síly na zakrytí neatraktivních za to nezbytných předmětů, a naopak své oblíbené věci, které jsou příjemné na pohled, umístěte na místo, na kterém je můžete vy i vaši hosté ocenit.

Každá místnost potřebuje jiskru

Jakoukoliv místnost lze oživit přidáním jiskry. V tomto případě nejde pouze o přirovnání. Je potřeba doslova přidat něco třpytivého nebo blýskavého. Nemusíte si hned pořizovat do obývacího pokoje disko kouli nebo natírat něco barvou s třpytkami. Blýskavý předmět může představovat například zrcadlo nebo cokoliv z chromu, mosazi nebo podobných materiálů.

Nechte nábytek dýchat

Dalším trikem je odtáhnout kusy nábytku alespoň nepatrně od sebe. Vyzkoušejte to. I pár centimetrů může udělat značný rozdíl. Pokud máte prostor, dopřejte nábytku trochu místa, aby mohl dýchat. Celý pokoj potom bude působit mnohem odlehčeněji a vzdušněji. To samé platí i o odtažení nábytku i jen o nepatrný kousek od stěn.

Nebraňte se protikladům

Velkou chybu děláte, pokud máte za to, že protiklady se vylučují. Není to pravda. Váš domov může obsahovat jakýkoliv paradox. Pokud jste šikovní, pokoj může být zároveň i útulný i moderní, zkombinovat se dá i minimalismus se spoustou odlišných barev a drobných předmětů a podobně.

Při rozvržení pokoje se pokuste dát dohromady nábytek a doplňky různé výšky. Konferenční stolek bude vždy nízký tak, aby neblokoval výhled na televizi a zároveň v takové výšce, abyste si mohli pohodlně odložit pití. Proto je dobré vedle něj postavit něco, co jeho výšku bude přesahovat jako například lampu nebo křesílko. Když budete tímto způsobem pokračovat i ve zbytku pokoje, bude ve výsledku působit mnohem dynamičtěji.

Originální nábytek

Jak si z obyčejných dřevěných beden vytvořit originální nábytek, vám poradíme v našem článku zde. Jejich variabilita a uplatnění jsou takřka neomezené a pokud nemáte dostatek financí, mohou se dřevěné bedny stát základním stavebním kamenem prakticky celého interiéru.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu