Několik tipů, co v příštím roce změnit u vás doma

Myslete při novoročních předsevzetích i na váš domov
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
01. ledna 2018 12:02 / Shutterstock
  0   0
Zatímco přemýšlíte nad předsevzetími do nového roku, zkuste mezi ně zahrnout i jedno týkající se vaší domácnosti. Můžete si například slíbit, že budete dělat odvážnější rozhodnutí, týkající se designu. Zde je několik dalších tipů, které je možné zvážit.

Každoročně se nám doma nahromadí spousta věcí, které nepotřebujeme, často i bez toho, aniž bychom si to uvědomovali. Tady koupíme lampu ve výprodeji, tam si pořídíme levnou sadu skleniček, kterých máme doma už tolik, že se nevlezou do skříněk. Rozhodněte se příští rok všech těchto věcí zbavit. Běžte od pokoje k pokoji a zbavte se všeho, co je k ničemu. Posbírejte všechny věci, které už opravdu přežily svoji dobu a užitečnost nebo cokoliv rozbitého a zbavte se jich.

Dělejte vyspělejší designová rozhodnutí

K „dospělejším“ designovým řešením není potřeba neomezený rozpočet. Stačí jen přestat investovat do levnějších kousků a sledovat, jak se rychle ničí a opotřebovávají. Nakupování levných drobností je v pořádku. Když se ale chystáte pořídit si pohovku nebo jídelní stůl, potřebujete něco, co vydrží denní používání co nejdéle to půjde. Dejte si na čas a našetřete na kvalitnější kousek.

Nekupujte náhražku toho, co opravdu chcete

Když si koupíte něco, co se vám docela líbí, ale není to úplně podle vašich představ, je vysoká pravděpodobnost, že brzy budete mít nutkání zase to nahradit. Namísto toho si dejte na čas a našetřete na to, po čem opravdu toužíte.

Nesnášíte žaluzie v ložnici? Nelíbí se vám koberec v obývacím pokoji? Už roky sníte o natření skříněk v kuchyni? Udělejte si předsevzetí, že příští rok konečně na seznamu odškrtnete tu jednu věc, kterou doma nemůžete vystát. Můžete si zřídit speciální účet, na kterém budete pomalu šetřit a potom se konečně můžete pustit do práce a splnění si svého snu.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu