Hledáte nenáročné zvíře? Had je ideální a vhodný i pro alergika

Některé hady, například užovku, zvládne i začínající terarista
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
31. prosince 2017 07:44 / Pixabay
  0   0
Přemýšlíte o tom, že si domů pořídíte zvíře, ale nechcete péčí o něj ztrácet hodně času? Zkuste hada. Jeho chov má řadu výhod.

Existují navíc i druhy hadů, které zvládne bez potíží i začínající terarista. Odborníci doporučují třeba užovku červenou, krajtu královskou či hroznýše královského.

Důležitá je motivace

Pokud si chcete pořídit hada jen proto, že ho má váš známý nebo proto, že to je módní, raději si hada nekupujte. Tato zvířata se dožívají patnácti a více let. Kdo k nim nemá vztah, hada jenom trápí. Navíc se jej těžko zbavuje, útulky pro odložené hady totiž neexistují.

Had není žádný slizoun

O hadech koluje řada mýtů a nepravd. V žádném případě není had slizký, jak si někteří myslí, ale je suchý a na omak velmi příjemný. O hadech lze říci, že to jsou zvířata velmi klidná a rozvážná. Svoji potravu dokáží nehybně sledovat velmi dlouho a zaútočí, až když jsou si jisti úspěchem.

Had je ideální zvíře pro alergika

Had nemá žádnou srst a je tedy vhodný i do domácnosti, kde je některý z členů rodiny alergik. Takových zvířat je velmi málo a na rozdíl třeba od rybiček, které jsou pro alergiky také vhodné, si můžete hada vytáhnout a nechat ho třeba po rukou volně plazit.

Hada nemusíte krmit každý den

Chov hada je naprosto nenáročný na čas i na peníze. Rozhodně ho nemusíte krmit každý den, to by mu naopak ublížilo. Mladé hady stačí krmit jednou týdně a dospělé jednou za 14 dní. Tyto doby jsou ale jen orientační, záleží na jednotlivém druhu.

Hada si neochočíte

Snad jediná nevýhoda chovu hada je, že si ho rozhodně neochočíte a nevycvičíte. Místo mazlíčka ale získáte mnohdy nádherně zbarveného tvora, který bude ozdobou vaší domácnosti. Pokud se hadů bojíte, zkuste strach překonat. Jak na to jsme psali zde.

Jan Novák | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu