Jaký potah zvolit, když máte doma mazlíčka

 Mazlíčci 
06. března 2018 16:06 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Které materiály nejlépe odolají drápkům a chlupům vašich zvířátek? Shutterstock
V některých rodinách mají psi zakázáno na pohovky skákat nebo na nich dokonce spát. Pokud vám nevadí, že s vámi vaši čtyřnozí mazlíčci všechny potahované kusy nábytku sdílejí, měli byste pečlivě vybírat jejich materiál. Zde je několik tipů, jak na to.

Pokud zrovna zvažujete nákup nové pohovky a chcete ji sdílet s vaším mazlíčkem, měli byste se při výběru zamyslet nad tím, jak dobře zvládne drápky tlapek, srst a kdovíjakou další špínu. Nejdříve musíte z možností vyřadit ty, které jsou naprosto nevhodné.

Začněte vylučovací metodou

Zapomeňte na cokoliv s volnou vazbou tkaniny a všechny materiály, které mají vysoké nároky na údržbu. Ve struktuře, jakou má například tvíd, se budou chlupy a špína zachytávat a špatně dostávat pryč. Nemluvě o tom, že o ni zvíře může snadno zachytnout drápkem a látku roztrhnout. Náročný na údržbu je například samet, který je zároveň jako magnet na chlupy. Na hedvábí se velmi snadno udělají skvrny a vůči drápkům není vůbec odolné. Semiš je docela trvanlivý a odolný, ale problém nastává při čištění.

Zvolte těsnou vazbu tkaniny

Obecně potřebujete látku, která je pevně a těsně utkaná. Jsou to materiály jako plachtovina, denim, mikrovlákno nebo kepr. Proti těmto druhům látky špína nemá šanci. Místo toho, aby se někde zachytávala, všechno volně opadá a lze snadno sundat nebo setřít.

Milovníci kůže budou mít radost

Nejlepší volbou pro majitele domácích mazlíčků je kůže, pokud vám nevadí poněkud omšelý vzhled. Musíte se také vyvarovat kůže příliš jemné, protože tu lze drápky jednoduše poškrábat, protože není tolik odolná. Skutečný efekt má pouze pravá kůže, ne ta syntetická ani její nejrůznější další náhražky.

Výhod je hned několik

Kůže má spoustu výhod. Je extrémně odolná a dokáže odrazit i příležitostné škrábnutí drápků. Také se na ní nevytvářejí skvrny od mokrých tlapek, slin a dalších nečistot. Když už k něčemu takovému dojde, lze ji poměrně rychle a snadno vyčistit.

Pokud nechcete mít špinavý nábytek, jednou z možností je pořídit si mazlíčka bez chlupů. Zde píšeme o tom, jak se starat o dva druhy netradičních mazlíčků bez chlupů.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová se k Soukupovi nestěhuje. Pro své děti naopak předělává pokojíčky ve vlastním domě

Styl

Každé znamení vystihuje jedno slovo: Štíři bývají tajemní, Panny pořádné a Raci intuitivní

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte