Nesuší vám sušička prádla? Asi děláte tyto chyby

Domlouvat sušičce nemusíte, stačíte dodržet tipy od nás
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
04. března 2018 11:29 / Shutterstock
  1   0
Aby vaše sušička fungovala, je potřeba ji správně umístit a pečovat o ni čištěním filtru. Pozornost věnujte i tomu, jak prádlo perete. Sušička je šikovný pomocník v mnoha domácnostech. Pokud budete dodržovat několik těchto zásad, bude vám fungovat dlouhá léta a sušit na jedničku.

V prvé řadě je potřeba vybrat místo, kde přístroj bude stát. Nejvýhodnější je postavit ji na pračku. Ale pozor, je potřeba sušičku upevnit, aby se při odstřeďování na pračce nehýbala.

K tomu slouží speciální spojovací sady, které zakryjí mezeru mezi přístroji a vytvoří z nich opticky jeden celek. Ovšem to se hodí pouze v případě, že máte jak pračku, tak sušičku od stejného výrobce.

Sušičky bývají náročné i na přívod čerstvého vzduchu. Odvětrávací sušička vyžaduje odtah vlhkého vzduchu pryč z místnosti, kondenzační sušička vypouští vzduch suchý a teplý. Pokud vlastníte sušičku s tepelným čerpadlem, jsou požadavky na odtah nejmenší, obecně je však lepší v místnosti často větrat.

Nejen umístění přístroje, ale i samotné praní prádla má na výkon sušičky velký vliv. Je výhodné prát na maximální možné otáčky odstředění tak, aby bylo prádlo co nejsušší. Dobrým výkonem se vám sušička odvděčí i za to, když budete dbát o čistotu jejích filtrů.

Stačí na konci každého programu setřít vlhkou rukou zbytek vláken a prach z předního filtru v otvoru dveří, pak mrkněte na to, jestli síťku nezalepily zbytky pracích přípravků a aviváže. Pokud ano, na čištění postačí kartáček s vlažnou vodou.

Ti, kdo nemají sušičku zapojenou přímo do odpadu, by si měli pravidelně vylévat nádobku na kondenzát. Pokud to neučiníte, po několika dnech se vám odtud začne linout zatuchlý zápach. Jak si poradíte se zápachem z myčky, píšeme tady.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zatoulejte se na krásná místa v Česku. Tady se vám bude obzvláště líbit

Věda & Vesmír

Vědci odhalili tajemství studených nocí v poušti

Bydlení

Plnokvěté pryskyřníky, jejichž květy nápadně připomínají pivoňky, můžete v těchto dnech vysadit

Zavřít reklamu