Bydlíte ve městě a chcete chovat slepice? Žádný problém

Slepicím je jedno, kde jsou, hlavně že mají dost prostoru
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
05. března 2018 12:45 / Pixabay
  3   5
Chovat slepice ve městě začíná být stále víc trendy. Dopomohla k tomu i zvyšující se cena vajec a také poptávka po lokálních potravinách. Proč to nezkusit? I když jste měšťák tělem i duší, je možné začít chovat slepice.

Nejprve potřebujete pozemek, jehož velikost lze snadno spočítat. Jedna nosnice by se měla pohybovat na 10 – 20 metrech čtverečních. Pokud vynásobíte tento prostor počtem slepic a přidáte místo na kurník, dopočítáte se toho, jak velkou plochu pro chov budete potřebovat.

Kurník se dá koupit

Slepice se dá koupit zhruba za 200 korun, záleží na plemeni. Kurníků je v současnosti na trhu široká nabídka, tak se nemusíte bát, že byste stloukali latě. 

Nemusíte obstarávat žádná povolení od úřadů v případě, že vaše hejno nebude mít sto krků a víc. Ještě ale vyhráno nemáte – dá se čekat, že narazíte na nesouhlas sousedů.

Čerstvá vajíčka

Pokud je však budete čas od času „uplácet“ čerstvými domácími vajíčky, nemuselo by sousedské soužití být tak dramatické.

Také počítejte s místem, kde budou slepice hrabat nebo se popelit. Tato zvířata mají minimální nároky na krmení, pokud si samy mohou něco najít a nahrabat. 

Dejte jim vitamíny

Je dobré jim občas přilepšit vitamíny, ať pěkně prospívají. K dostání je i granulované seno nebo škvarky a dát jim můžete i cvrčky. O jejich chovu píšeme zde. Dobře živené a s láskou chované slepice jistě budou snášet kvalitní vajíčka, tak dobrou chuť!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Setkání s nádhernou přírodou vás vrátí o několik století zpět

Věda & Vesmír

Jak dlouhý je doopravdy galaktický rok

Bydlení

Podlahové topení je absolutní hit posledních let. Zajistí vám komfort a teplé nohy po celou zimu

Zavřít reklamu