Kočky žerou trávu. Domů jim pořiďte šáchor

 Mazlíčci 
18. září 2016 23:45 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Šáchor - pokojovka, která roste jako z vody Internet
Neznáme kočku, která by nepožírala trávu nebo jiné kytky. Dělá to hlavně ze zdravotních důvodů. Pojídáním trávy si totiž doplňuje vitamínky a efektivně si tak pročišťuje žaludek od nechtěného obsahu (chuchvalců srsti).

Kočky prý běžně žerou trávu a takřka tomu nelze nijak zabránit. Nám to může připadat divné především z toho důvodu, že kočky považujeme zcela za masožravce. Realita je ovšem taková, že většina koček si čas od času doplňuje jídelníček troškou zeleniny.

Pokud hledáte nějakou rostlinku, která by potěšila vaše kočičí členy domácnosti, určitě byste měli vyzkoušet šáchor.

Rostlinka obvykle dorůstá asi 40 až 70 cm výšky, uvádí se, že velikost závisí na velikosti kořenového balu. Kvete v létě, květy jsou zeleno bíle a podobné květům trav.

Šáchor potřebuje světlé a teplé místo, neměl by ale být na přímém slunci. Ideální je okno otočené na sever nebo východ. Pokud máte okno v koupelně, je to pro šáchor z hlediska vlhkosti vynikající místo. Asi od konce května může být venku. Vyhovuje mu pěstování například v zahradní nádrži.

Je velice nenáročný a dá se říci, že všechny problémy léčí voda. Opravdu ji potřebuje, přelévání vůbec nevadí, právě naopak. Jako bažinná rostlina uvítá, když bude stát ve vodě až po stonky.

Když je ve vytápěné místnosti, musíme zajistit zvlhčování vzduchu. Rostlinu je dobré čas od času sprchovat nebo ji rosit. Možností je také udržovat neustále vodu ve velké misce pod květináčem, která se může odpařovat a listy zvlhčovat. V bytě by neměl být blízko topení, v suchém vzduchu špičky listů hnědnou.

Suché a odumřelé listy je nutné stříhat, poměrně razantně. Pokud má dobré podmínky, okamžitě vyrazí nové.

Pokud umožňujete kočce chodit ven, nemusíte si s trávou dělat starosti. Kočka si najde vhodnou dobrotu sama.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod