Růžové kladivo a fialový šroubovák? Nářadí pro ženy je "in"

 Dílna 
02. března 2018 16:26 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vrtačky se nebojíme, doma všechno opravíme Shutterstock
Přibývá šikovných žen, které nebaví čekat, kdy manžel přitáhne kapající kohoutek nebo zatluče hřebíček pro obraz. Přesně jim je určeno dámské nářadí.

S manželovým kladivem nebo vrtačkou není lehká práce. Tyto nástroje bývají většinou do ženské ruce příliš těžké, a pokud si chcete doma něco zařídit sama, zbytečně se nadřete. Výrobci vyslyšeli poptávku a vyšli šikovným ženám vstříc.

V hobby obchodech se už dnes dají sehnat sady nářadí přímo pro ženy. Poznáte je podle typicky ženských barev (růžová, fialová) a také podle toho, že jsou lehčí a menší. Nejsou to ale nějaké hračky. 

K sehnání už jsou i aku šroubováky pro náročnější vrtání a šroubování do dřeva. Ale samozřejmě, že například ženská kango vrtačka se nevyrábí, protože jde o náročný úkon a těžkou práci, se kterou by měla problém i ta nejsilnější a nejšikovnější kutilka. 

Co všechno potřebujete

Jaká by měla být základní výbava pro ženy - kutilky? Základem je kladívko o váze maximálně půl kila. Dále je potřeba již zmiňovaný aku šroubovák, který má výhodu v tom, že nemá šňůru do elektriky a nepřekáží vám. Mezi užitečné domácí pomocníky patří také kombinačky, což jsou kleště, pomocí kterých vytahujete hřebík nebo třeba přestříháváte drát. Jak vybrat brusku, vám poradíme zde.

Barevné nářadí už v poslední době výrazně uspělo v zahradních potřebách. Mít růžovou lopatku na hlínu nebo malé hrábě už není nic divného, tak se nedivme, až nám domácnosti zaplní růžové šroubováky.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu