Jaro už je za dveřmi. Udělejte si jarní vázu

 Zahrada 
21. března 2018 12:32 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Můžete si udělat květinu mnoha barev Shutterstock
I když už je první jarní den, stále nás sužuje zima. Brzy se však oteplí a budete moct konečně odhodit kabát do skříně a vyndat ho až v zimě. Jaro přinese vlídnější počasí, které je vstřícnější k živočichům i květinám. Z nich si pak můžete vytvořit jarní vázu, která ozdobí váš byt!

Jaro nejlépe charakterizují rostliny jako narcis, tulipán, hyacint nebo kočičky. Oblíbené jsou i mezi floristy, kteří je hojně používají do jarních dekorací. Jednoduché aranžmá tvoří typické jarní květiny a proutky keřů. Chce to však takovou zeleň, která květy neupozadí, ale vytvoří přirozený vzhled celé kytice.

Zahradnické nůžky

Přichystejte si proutky kočiček, borůvčí, opuče a zlatice. K tomu si natrhejte květy tulipánů, narcisů, hyacinty a nezapomeňte také na pomůcky, kterými budete květinu tvořit. Nejlépe se hodí zahradnické nůžky a chybět nesmí ani váza, ve které se bude výtvor vyjímat.

Vázu si vezměte a dejte do ní vodu. Než tak učiníte, ujistěte se v tom, že se do ní vejdou všechny rostliny. Měla by být nejen dostatečně široká, ale také vysoká, aby z ní květiny nepadaly. Myslete také na to, že je potřeba stonky rostlin zastřihnout nůžkami.

Do vázy nejprve dejte proutky borůvčí a zlatobýlu. Jsou nejvíce rozvětvené a vytvoří základ pro další aranžování. Postupně přidávejte další větvičky. Například vložte kočičky, ale také opuč nebo zlatici. Dávejte si pozor na to, aby byly rovnoměrně rozprostřené.

Pokud něco nesedí, upravte větvičku nůžkami. Ne všechny musí být stejně dlouhé. Některé můžete udělat delší a některé kratší, aby byla kytice zajímavá. Pozor však na to, ať neustřihnete větvičku až příliš a nebudete ji moct použít.

Různé odstíny

Potom začnetě vkládat květiny. Narcisy budou svítit krásně žlutou barvou, fialovou nebo růžovou dodá hyacint. Tulipány můžete mít také různých barev od žluté přes fialovou až po červenou. Můžete si tak vybrat, zda uděláte vázu v jednom dvou odstínech, nebo bude barevná s různými druhy. Potom už ji stačí jen postavit na stůl, na skříň nebo na parapet a nechat si rozzářit byt. O pokojových květinách pro tmavá místa jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod