Hledáte psa do bytu? Nejlepší je lvíček

 Mazlíčci 
23. března 2018 15:07 / Jan Novák
  0
📷
4 fotografie v galerii
Je inteligentní, nekonfliktní a přátelský společník Internet
Žijete v bytě a rádi byste si tam pořídili pejska? Hledáte inteligentního, přátelského a nekonfliktního společníka, který respektuje lidskou autoritu? Zkuste lvíčka, pro kterého život ve městě není problém!

Sport mu zvedne náladu

S lvíčkem můžete běhat, tančit, skákat, jezdit - sport mu zvedne náladu. Pohybuje se lehce, rychle a hbitě. Dokáže skvěle skákat a koordinovat své pohyby. Na druhou stranu toto plemeno pohyb nutně nevyžaduje. Lvíček se spokojí i s tím, že ho na pár minut vypustíte na trávník před domem.

Rád usíná páníčkům na klíně

Pokud vám pak bude moci usnout na klíně, bude spokojený. Je velice citlivý a vnímavý, dobře ovladatelný a za všech okolností bývá klidný. Patří mezi malá plemena, váží kolem šesti kilogramů. Celkově působí živě a vesele, hlavu nosí hrdě vzhůru a při pohybu je vidět hříva.

Lví sestřih je typický

Pro Lvíčka je typický lví sestřih. Zadní polovina těla se stříhá na dva až tři milimetry, kromě bambulek na packách. Přední packy jsou ostříhány od zápěstí po loket. Na ocásku se nechává pouze bambule na konci. Neostříhaná srst nesmí být nijak upravovaná. Tento sestřih se používá již od 16. století.

Věnujte dost času kartáčování

Pokud chcete vypěstovat vašemu lvíčkovi opravdu krásnou lví srst, věnujte dostatek času kartáčování. Praktické je naučit psa česání vleže na boku. Měl by si nechat důkladně ošetřit všechna místa. Pravidelným kontrolováním předejdete plstnatění, v nejhorším případě ustřižení srsti. K lepšímu rozčesávání a zlepšení kvality srsti se doporučují různé kosmetické přípravky pro psy.

Lvíček je doložen už ve 13. století

Nejstarší lvíčkové jsou vytesaní ve zdech Amienské katedrály ve Francii, která pochází ze 13. století. Ještě o několik století později se lvíček, coby umělecký motiv, objevuje na tapiseriích a obrazech. Byl oblíbeným společníkem dam z vyšší společnosti.

S úpadkem aristokracie klesla lvíčkova popularita a během druhé světové války plemeno téměř vymřelo. Ještě v 60. letech byl lvíček uveden v Guinessově knize rekordů jako nejvzácnější plemeno světa. V současnosti je stále považován za vzácné plemeno. O dalších oblíbených psích plemenech jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátor Aleš Cibulka dal všude výpověď a skončil s totálním vyhořením organismu. Po čase i s 24 stehy...

Styl

Anna (48): Matka zemřela a sestry jsou náhle kvůli dědictví jako saně

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...