Jednoduché triky za pár korun, díky kterým už nebudete nikdy řešit zamlžená skla v autě

Zamlžených skel v autě se dá snadno zbavit
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
05. dubna 2018 10:44 / Internet
  0   0
Zamlžená skla v autě jsou velmi nepříjemná. Tento problém se týká hlavně starších vozů, ale občas se objeví i u novějších modelů. Existují snadná řešení. Zaberou vám doslova jen pár minut a nijak nezatíží ani vaši peněženku.

Kdo jednou jel s autem, kterému se ustavičně zamlžovala skla, ví, jak je to na obtíž. Pokud pospícháte a nemáte čas neustále zatavovat a okna utírat, abyste viděli na cestu, nezbývá vám obvykle nic jiného, než jet s otevřenými okny a neustále tak větrat.

Poradíme vám dva jednoduché a hlavně laciné fígly, jak se problému se zamlžováním oken definitivně zbavit. A pokud si chcete auto také provonět, v článku zde se dozvíte, jak to udělat doslova rychlostí blesku.

Ponožky a kočkolit

K výrobě prvního "odmlžovače" vám budou stačit staré ponožky a kočkolit - tedy stelivo do kočičího záchodu. Velký pytel lze pořídit už za pár korun.

Další postup už je opravdu snadný. Kočkolit nasypte do ponožky a tu pak pevně uvažte, aby granule nevypadaly. Pro větší jistotu lze takto napěchovanou ponožku ještě zabezpečit druhou ponožkou.

Kočkolit dokáže skvěle absorbovat vlhkost a tutéž službu, jako v kočičí toaletě, vám udělá i v autě. Ponožku stačí dát na palubovku nebo pod sedadla a brzy bude po problému. Kočkolit do sebe spolehlivě naváže všechnu okolní vlhkost. Po čase nezapomeňte náplň vyměnit za suchou, ať je vychytávka stále funkční.

Pěna na holení

Na další způsob, jak se zbavit věčně zamlžených oken, je třeba mít po ruce pěnu nebo gel na holení, toaletní papír a čistý hadr.

Pěnu na holení si dejte do ruky a pečlivě ji naneste na celé okno. Pak rozlíčenou pěnu odstraňte suchým hadrem a nakonec několika ústřižky toaletního papíru okno vyleštěte.

A máte hotovo. Díky pěně už se sklo v autě mlžit nebude. Stejnou metodu můžete použít i například doma v koupelně na zrcadle. Podle klimatických podmínek vydrží tento fígl asi měsíc, pak je třeba postup opakovat.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Věda & Vesmír

Každý rok spadne na Zemi 5 200 tun mimozemského prachu

Bydlení

Klíč k úspěšnému pěstování záleží na kvalitě substrátu. Podle čeho se řídit a jak vybrat tu...

Zavřít reklamu