Kvůli těmto chybám si postupně ničíte ručníky

Zachovejte vaše ručníky nadýchané a voňavé
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
02. dubna 2018 10:02 / Shutterstock
  13   7
Věšíte ručníky po každém použití tak, aby vyschly a perete je na konci každého týdne? Pokud je odpověď ano, měli byste své zvyky změnit. I když vaše záměry jsou dobré, můžete ničit trvanlivost a absorpčnost ručníků. Vyvarujte se následujících chyb.

Nedáváte si pozor, s čím ručníky přijdou do styku

I když nepoužíváte při praní bělidlo, pořád se na ručnících objevují bílé skvrny? Může to být tím, že příliš nevěnujete pozornost tomu, co všechno do vašich ručníků utíráte. Bílé skvrny mohou vzniknout od prostředků na čištění pleti, které mají zabránit tvorbě akné, nebo dokonce i od bělící pasty.

Věšíte dva ručníky na stejný háček

Pokud pověsíte dva ručníky na sebe, dáváte tím skvělou příležitost všelijakým plísním a bakteriím, aby se usadily v textuře látky a začaly pomalu ničit vaše ručníky. Lepší je pověsit je na věšáky odděleně nebo ještě lépe na úplně odlišná místa. Některé lze nechat uschnout na věšáku, další se dají rozvěsit na topení po bytě.

Neperete je dostatečně často

Jak často jste zvyklí prát ručníky, které členové rodiny používají na utírání po každodenní koupeli nebo sprše? Ideální interval je každé tři dny. Pokud jste zvyklí ručníky prát na konci každého týdne, zkuste tento interval zvýšit, abyste zajistili, že vám osušky vydrží déle.

Používáte moc pracího prášku

Pokud používáte příliš velké množství pracího prášku, jeho zbytky mohou ulpívat na oblečení. Navíc to přispívá k tomu, že postupem času vaše ručníky začnou mít drsný a škrábavý povrch. To jsou dvě věci, které od svojí původně měkké osušky, do které se balíte po každé sprše, rozhodně nechcete.

Používáte příliš změkčovadla

Větší množství změkčovadla, než je potřeba, postupně naruší schopnost ručníků absorbovat vodu. Může se také stát, že na nich může zůstávat voskovitý nános. Proto si zkuste zvyknout být při dávkování změkčovadla opatrnější. Jestli vaše ručníky zapáchají, zde je několik tipů, jak tento problém vyřešit.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu