Vytěžte z minimalismu to nejlepší a zároveň si zachovejte svůj styl

Jak využít prvky minimalismu, i když to úplně není náš styl
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
26. června 2018 15:00 / Shutterstock
  0   0
Přiznejme si, že minimalisticky zařízený byt působí mnohem úhledněji a organizovaněji než byt někoho, kdo dává přednost barvám a rozmanitosti. Druhý typ lidí si ale od minimalistů může vypůjčit alespoň několik užitečných designových tipů, a zároveň si zachovat svůj jedinečný styl.

Udržujte povrchy co nejméně zaskládané

Čisté povrchy stolů a skříněk patří do nejvýraznějších znaků minimalismu. Pokud se ale rádi obklopujete hezkými věcmi, určitě je také chcete mít vystavené. Kompromis vytvoříte, když vystavíte pouze několik oblíbených kousků. Neplatí to jen pro dekorace, ale také pro předměty každodenní potřeby. V koupelně například postavte na umyvadlo pouze kartáček a pastu, všechno ostatní ukliďte do skříňky. Dostanete se tak alespoň napůl cesty k lepší přehlednosti a uklizenosti.

Při kupování nábytku vybírejte neutrální barvy

Milovníci minimalismu si libují v neutrálních barvách, jako jsou černá, bílá a šedá. Naopak ti, kteří se rádi obklopují množstvím hezkých věcí, rádi využívají celou barevnou paletu. Přijatelným řešením by tedy mohlo být pořízení neutrálního nábytku, který můžeme následně doplnit barevnými dekoracemi. Vzhled místnosti se tímto způsobem alespoň částečně zjemní.

Roztřiďte vše podle barev

Když už je řeč o barvách, nevypadá vše lépe, když je to roztřízené podle barev? Když seřadíme oblečení, povlečení nebo třeba knihy podle barev, náš domov bude okamžitě působit organizovaněji a jednodušeji.

Udělejte si místo

Praví minimalisté se snaží množství kousků nábytku v bytě co nejvíc snížit. Pokud se ale nechcete ničeho zbavovat, existuje řešení i pro vás. Tím, že přitlačíte nábytek ke stěnám, prostor budete vypadat větší a méně chaotičtější, než ve skutečnosti je.

Schovejte zbytečnosti

Všeobecně se doporučuje, abyste se zbavili věcí, které vám nepřináší radost. Pokud ale nechcete dávat nic pryč, nejlepší, co můžete udělat, je věci, které nemusí být pořád na očích, uklidit. Ukládání do zásuvek a skříněk je dobrý začátek, jestli se ale chcete posunout ještě dál, investujte do úložného prostoru, který zvládne dvojí funkci. Košíky, které se vejdou pod postel nebo pohovka se skrytým úložným prostorem jsou vkusné doplňky, které vám pomohou očistit domácnost od věcí, které nemusí být pořád nezbytně na očích. Zde je výčet dalších výhod minimalismu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Věda & Vesmír

Celosvětový hon za vzácnými kovy navyšuje jejich cenu. Na vině jsou elektromobily

Bydlení

Jak vyhnat klíšťata ze svého pozemku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu