Jak ozdobit tričko i džíny barevnými perličkami

 Ostatní 
29. ledna 2015 06:24 / redakce
  0
📷
3 fotografie v galerii
Z jednobarevného obyčejného trička vytvoříte ornamentem z perliček jedinečný originál.  kreativ-design-online.de
Plastické vzory z drobných teček, které vypadají jako korálky, jsou v módě. Pokud chcete být originální, zvládnete si oblečení tekutými perličkami ozdobit sami. Můžete si vytvořit i jakousi vlastní značku, malý obrázek, který bude jen váš.

Tekuté perličky se na textilie aplikují velice snadno. Stačí v obchodě s výtvarnými potřebami zakoupit takzvané Perlen Pen, neboli perlové pero. Je podobné silnému fixu, jeho náplní je ale speciální tekutý plast, který na vzduchu rychle tuhne. Na výběr je mnoho barev včetně stříbrné a zlaté. Cena takového pera není nijak závratná, práci s ním si tedy můžete snadno vyzkoušet. Pak už je jen na vás, do jakých výtvorů se pustíte.

Jestli si nejste úplně jistí, že dokážete vzor rovnou vytvořit z drobných a větších teček, načrtněte si ho naostřenou krejčovskou křídou, která se později lehkým promnutím z látky vypráší. Pro méně zdatné výtvarníéky se prodávají nejrůznější šablony, s jejichž pomocí ornament nebo obrázek napřed „natečkujete“ na textil a pak na takto připravené tečky aplikujete perličky.

Jak perličky vytvořit?

Tričko, šátek, džínsky, tašku – zkrátka cokoliv, co chcete ozdobit, položte rovně na pracovní plochu. Když zdobíte tričko nebo kalhoty, raději mezi látky vsuňte pečicí papír, aby vám barva neprosákla. Pero držte svisle k materiálu, na který perličky aplikujete.

Barvu vytlačujte pomalu, abyste vytvořili přesně tak velkou kapku, jak si přejete mít.

Když pero odtáhnete, bude kapička chvilku špičatá, rychle se ale zakulatí. Tak vznikne plastická tečka, která vypadá jako korálek.

Podle toho, jak velké perličky vytvoříte, budou schnout 6 – 8 hodin. Než si ale vezmete ozdobený oděv na sebe, nechte uplynout 24 hodin, pak bude aplikace už dokonale vytvrdlá.

Tekuté perličky můžete prát v programu na jemné prádlo, tedy na 30 °C a bez rychlého ždímání. S žehlením opatrně, zásadně po rubu látky a jen mírně teplou žehličkou.

Tekutými perličkami můžete ozdobit nejen textil, ale také třeba papírové originální přáníčko, jmenovky na slavnostní stůl, koženou kabelku, koženkový opasek, skleničku jako svícínek, keramický květináč atd.

Zkuste si navrhnout vlastní „logo“ - vyrobte si nebo si dejte vyrobit razítko s originálním obrázkem, tím si potiskněte pracovní desky na dokumenty, tričko, kapsičku na halence nebo na kalhotách, nákupní tašku, deštník – zkrátka co vás napadne. Obrázek pak dozdobte tekutými perličkami. Pamatujte, že taková vaše osobní značka by měla být skutečně originální, přitom ale vkusná a nepříliš nápadná.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nová verze filmu Tři oříšky pro Popelku se objeví před Vánoci v kinech, i s Pavlem Trávníčkem

Styl

Konopí a imunitní systém. Čtyři způsoby jak zvládnout virovou sezónu s CBD

Tech

Pokud máte auto s pohonem kol 4x4, pak je dobré vědět, jak jej správně používat

Zavřít reklamu