Plesová sezóna je tady! Pomáháme s výběrem vhodných bot.

Abyste si ples užili, zaměřte se na výběr bot. Jejich špatným výběrem si můžete znepříjemnit celou plesovou zábavu.
 Ostatní 
14. ledna 2015 03:48 / Wikimedia Commons/ Christian
  0   0
Můžete mít překrásné plesové šaty jako princezna, ale pokud s nimi nekorespondují boty, celý outfit zbytečně zkazíte. Podle čeho vybírat, abyste byla šik a mohla bezbolestně protančit střevíčky?

Kvalita je základ

Plesové boty jsou určeny nejen k promenádování, ale také k tanci a na to je třeba brát zřetel. Investujte do kvalitní obuvi, která vydrží, takže vám nebude hrozit faux paux v podobě ulomeného podpatku. Ideální je kožená obuv nebo boty ze specializovaných prodejen s taneční obuví.

Myslete na bezpečí i pohodlí

Ideální plesová obuv by měla být pevná, což znamená pevný pásek přes nárt a plná pata, vhodné nejsou ostré špičky, špičaté a příliš vysoké podpatky. Pokud právě takové boty máte, budete tančit na vlastní nebezpečí a nepohodlí.

Jak se vyhnout puchýřům

Není od věci nové boty před samotným plesem pořádně rozšlápnout. Vyhnete se tak nejen puchýřům, ale v podstatě i zkaženého dojmu z plesu díky obuvi, ve které se nedá vydržet. Vyzkoušejte různé opatěnky a gelové podložky pro maximální pohodlí. A jako poslední záchranu raději ještě přidejte do psaníčka kousek náplasti.

Co říká dress code?

Výběr obuvi na ples byste měla nechat až po nákupu šatů, protože boty by měly dokonale ladit s večerní plesovou róbou jak stylově, tak barevně. Pokud si budete pořizovat lodičky před nákupem šatů, tak je volte v univerzální černé barvě. Tou nic nezkazíte.

Podle správného společenského dress codu by plesové boty měly mít uzavřenou špičku, pokud si ale zamilujete ty se špičkou otevřenou, tak etiketu také příliš neporušíte. Do otevřených lodiček si ale vždy vezměte praktické punčocháče s otevřenou špičkou, které na noze drží pružný proužek mezi palcem a ukazováčkem. Nezapomeňte si ale předem udělat na nohách dokonalou pedikúru. Nehezky upravené nehty mohou nemile ubrat body na celkové image.

Ideální plesové barvy

Co se týče materiálu bot, tak vhodný je satén nebo lakovaná kůže. „Ideálními plesovými barvami jsou černá, bílá, zlatá a stříbrná. Nebojte se ani sytě červené nebo modré. Vždy je samozřejmě důležité, aby výběr ladil s barvou šatů,“ vysvětluje Veronika Sajdoková ze sítě obchodů s obuví, které nabízí pro nadcházející plesovou sezónu speciální kolekci večerních bot.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Opravdový poklad mezi ostrovy. Na návštěvu bez povolení ale zapomeňte

Věda & Vesmír

Dokonce i netopýři dodržují sociální distanc, když jsou nemocní

Bydlení

Jak správně používat a skladovat med, aby v něm zůstaly účinné látky. Mnoho lidí chybuje

Zavřít reklamu