Plesová sezóna je tady! Pomáháme s výběrem vhodných bot.

 Ostatní 
14. ledna 2015 03:48 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Abyste si ples užili, zaměřte se na výběr bot. Jejich špatným výběrem si můžete znepříjemnit celou plesovou zábavu. Wikimedia Commons/ Christian
Můžete mít překrásné plesové šaty jako princezna, ale pokud s nimi nekorespondují boty, celý outfit zbytečně zkazíte. Podle čeho vybírat, abyste byla šik a mohla bezbolestně protančit střevíčky?

Kvalita je základ

Plesové boty jsou určeny nejen k promenádování, ale také k tanci a na to je třeba brát zřetel. Investujte do kvalitní obuvi, která vydrží, takže vám nebude hrozit faux paux v podobě ulomeného podpatku. Ideální je kožená obuv nebo boty ze specializovaných prodejen s taneční obuví.

Myslete na bezpečí i pohodlí

Ideální plesová obuv by měla být pevná, což znamená pevný pásek přes nárt a plná pata, vhodné nejsou ostré špičky, špičaté a příliš vysoké podpatky. Pokud právě takové boty máte, budete tančit na vlastní nebezpečí a nepohodlí.

Jak se vyhnout puchýřům

Není od věci nové boty před samotným plesem pořádně rozšlápnout. Vyhnete se tak nejen puchýřům, ale v podstatě i zkaženého dojmu z plesu díky obuvi, ve které se nedá vydržet. Vyzkoušejte různé opatěnky a gelové podložky pro maximální pohodlí. A jako poslední záchranu raději ještě přidejte do psaníčka kousek náplasti.

Co říká dress code?

Výběr obuvi na ples byste měla nechat až po nákupu šatů, protože boty by měly dokonale ladit s večerní plesovou róbou jak stylově, tak barevně. Pokud si budete pořizovat lodičky před nákupem šatů, tak je volte v univerzální černé barvě. Tou nic nezkazíte.

Podle správného společenského dress codu by plesové boty měly mít uzavřenou špičku, pokud si ale zamilujete ty se špičkou otevřenou, tak etiketu také příliš neporušíte. Do otevřených lodiček si ale vždy vezměte praktické punčocháče s otevřenou špičkou, které na noze drží pružný proužek mezi palcem a ukazováčkem. Nezapomeňte si ale předem udělat na nohách dokonalou pedikúru. Nehezky upravené nehty mohou nemile ubrat body na celkové image.

Ideální plesové barvy

Co se týče materiálu bot, tak vhodný je satén nebo lakovaná kůže. „Ideálními plesovými barvami jsou černá, bílá, zlatá a stříbrná. Nebojte se ani sytě červené nebo modré. Vždy je samozřejmě důležité, aby výběr ladil s barvou šatů,“ vysvětluje Veronika Sajdoková ze sítě obchodů s obuví, které nabízí pro nadcházející plesovou sezónu speciální kolekci večerních bot.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město