Využijte kolíčky i jinak než na věšení prádla

 Dílna 
18. prosince 2018 15:05 / Marie Popelková
  1
📷
5 fotografií v galerii
Uznejte sami, že je škoda využívat kolíčky jen k věšení prádla Shutterstock
Pokud jste fanouškem levných udělej-si-sám vychytávek, máme pro vás několik tipů. Obvykle se kolíčky používají na věšení prádla nebo maximálně ještě na zavření otevřených sáčků v kuchyni. Pravdou ale je, že se hodí i na spoustu dalších věcí v domácnosti.

Udělejte si pořádek v kuchyni

Věděli jste, že kolíčky můžete použít k tomu, abyste měli kam odkládat všechny vaše zástěry a chňapky? Nebudete k tomu potřebovat nic víc než dřevěné prkno, kolíčky, lepidlo a barvu. Lepidlem na dřevo připevněte k prknu jednu stranu požadovaného počtu kolíčků a nechte na hodinu zaschnout. Potom vše natřete zvolenou barvou a nechejte schnout. Nakonec zezadu prkna vyvrtejte díry a přišroubujte jej na stěnu.

Ukliďte si v kabelce

Nosíte v kabelce všemožné nákupní seznamy, účty a soupisy věcí, které je potřeba udělat? Máme pro vás dobrou zprávu. Můžete použít kolíček na prádlo a scvaknout všechny důležité kousky papíru dohromady tak, abyste je měli vždy po ruce.

Uspořádejte sluchátka a kabely

Nic není horšího, než strávit polovinu času, který chcete věnovat poslouchání hudby, rozmotáváním sluchátek. Místo toho, abyste prostě hodili sluchátka, nabíječky, USB kabely a další dráty do kabelky nebo do kapsy, tak je smotejte a zajistěte kolíčkem.

Vyrobte si originální květináčky

Budete k tomu potřebovat jen pár prázdných plechovek od tuňáka a hrst kolíčků. Nejdříve nechte plechovky umýt v myčce, abyste je zbavili veškerého zápachu. Potom už vám zbývá pouze připevnit kolíčky na plechovku jeden vedle druhého. Dávejte pozor, aby se dotýkaly uvnitř, což způsobí, že bude květináč vypadat dobře i zvenku. Nakonec vám už jen zbývá zasadit do něj nějakou rostlinku. Jestli máte ještě víc času a chuti tvořit, vyrobte si z kolíčků košíček.

Pověste si fotky

Jednoduchou výstavku fotografií si můžete snadno vyrobit z několika kolíčků na prádlo a provázku. Jednoduše připevněte provázek na to místo na zdi, kam byste chtěli fotky umístit, a potom je tam přicvakněte kolíčky.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...