Proč si pořídit sprchový kout? Tady jsou hlavní důvody

 Dům 
19. prosince 2018 10:12 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Sprchováním můžete ušetřit Depositphotos
Sprchové kouty jsou dnes stejně oblíbené jako vany a spousta lidí je často i upřednostňuje. Jsou lepší do menších bytů, protože šetří místo. Mohou ale také šetřit vodu, a tím pádem i vaši peněženku.

Zatímco při koupání spotřebujete v průměru od 100 do 200 litrů vody, při sprchování si postačíte s menším množství. Záleží, jak dlouho se sprchujete, ale vesměs si vystačíte tak se 30 až 60 litry vody.

Kolik peněz

Pokud vezmete v potaz cenu 100 korun za kubík, protože v České republice je voda zhruba od 70 až ke 115 korunám za kubík, tedy za 1 000 litrů, tak za vanu zaplatíte zhruba 10 až 20 korun, kdežto za sprchu tři až šest korun. Když si to spočítáte každý měsíc, za sprchu rozhodně ušetříte, a to i dvojnásobně.

Aby bylo sprchování pohodlné, stačí vám k tomu sprchový kout metr na metr. Pokud v něm ale chcete mít pomůcky jako například sklopné sedátko nebo masážní panel, je lepší počítat s metrem na metr a čtvrt.

Kam s ním

U sprchového koutu musíte myslet na to, kam ho umístíte, jak bude velký, ale také na způsob otevírání dveří nebo na jejich těsnění. Podlaha musí být rovná, určitě dokončená a je také potřeba mít kolem stěny.

Většinou lidé v poslední době upřednostňují sprchové kouty s povrchovou úpravou skleněných výplní, která je odolná proti usazeninám vodního kamene, ale také železa a minerálů z vody. Navíc umožňuje snadnější čištění a údržbu.

K dostání jsou sprchové koutky ve tvaru klasického čtverce, kosočtverce nebo obdélníku v délce od 70 do 200 centimetrů a výšky od 165 do 205 centimetrů. Cenové rozpětí se nabízí od 2 000 až na více než 20 000 a dál.

Masírování zad

Pokud je vám málo klasická sprcha, dopřejte si hydromasážní panel. Nabízí masírování zad regulovatelnými tryskami nebo masážní hlavicí. Ke standardnímu vybavení panelu patří i nelámavá sprchová hadice a trysky proti zanesení vodním kamenem nebo termostatický směšovač s dětskou pojistkou, která zabraňuje opaření horkou vodou. Panel se montuje do rohu nebo na stěnu. Kombinace bočních a stropních trysek je dobrá pro hydromasážní boxy.

Můžete si ale dopřát i variabilní sprchové kouty s posuvnými dveřmi nebo velkoprostorové bezdveřové sprchy s bezpečnostním sklem se zapuštěnými otvory ve sprchových zástěnách, které nabízejí nerušené sprchování, bezpečnou instalaci i snadnou údržbu.

Bezpečnostní sklo

Existují i sprchové kouty se speciálními otočnými profily, které jsou vybavené systémem otevírání zdvihovým mechanismem. Dál najdete polorámové sprchové kouty s osmimilimetrovým bezpečnostním sklem nebo masivní rámové sprchové kouty s šestimilimetrovým bezpečnostním sklem. Polorámové sprchové kouty s kombinací bezpečnostních skel představují praktické řešení pro standardní modely i velkorozměrové sprchy. Stačí ale i klasické rámové sprchové kouty s třímilimetrovým bezpečnostním sklem.

U dveří vycházejte z toho, jaký prostor máte v koupelně. V té menší můžete ušetřit každý kousek. Praktické jsou posuvné dveře, se kterými právě ušetříte prostor. Můžete mít ale i jednokřídlé dveře, které jsou otočné. Mají však větší nárok na prostor a při otevírání nesmějí do ničeho narážet. Zvolit lze i zalamovací posuvné dveře, které se lámou do sprchového koutu, takže tam zůstává voda. O malé koupelně jsme psali zde

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu