Velikonoční vajíčko dokáže nazdobit i nešika

 Ostatní 
21. března 2015 07:06 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Na ozdobení krásného velikonočního vajíčka nám postačí i přírodní materiály. Wikimedia Commons / Ivana Sokolović
Nepatříte mezi nejzručnější, ale rádi byste se pustili do zdobení velikonočních vajíček? Žádný problém! Naštěstí totiž existuje řada úžasných technik, které zvládne opravdu každý! A s výsledkem budete určitě spokojeni vy i ten, koho svým originálním výtvorem obdarujete.

Použití přírodních materiálů

Zřejmě úplně nejjednodušší je obarvit vajíčko cibulovou slupkou (získáme hnědý odstín), červenou řepou či červeným zelím (získáme načervenalý odstín) nebo špenátem či petrželovou natí (získáme zelený odstín).

Ze surovin si připravíme odvar. Vajíčko v něm můžeme předtím i uvařit, pokud chceme jen dosáhnout požadovaného odstínu.

Tip

Aby nám nepopraskala skořápka vajíčka během vaření, stačí použít drobný trik. Vajíčko před vložením do horké osolené vody opláchněte horkou vodou, pak dejte vejce na lžíci a z ní ho pomalu přesuňte do hrnce.

Cibuli, řepu, špenát i petrželovou nať ale můžeme přivést ještě k dokonalosti. Pokud máte na zdobení vajíčka více času, doneste si domů ještě z venku různé druhy trav - čím členitější, tím lepší. Výborná je například petrželka, ale i jetel nebo řebříček. Postup je pak následující:

- vajíčka nejprve opláchněte a osušte
- libovolně dejme na vajíčko kousky trav či kytiček
- zabalme do hadříku (bezvadně fungují i nastříhané kousky nepoužívaných silonek) a pevně zavažme provázkem
- vložíme do odvaru z přírodních surovin. Sytost odstínu je závislá na době, po kterou vajíčko v odvaru necháme. Čím delší lázeň vajíčku dopřejeme, tím sytější bude odstín
- nakonec vajíčko vyndáme, rozbalíme a necháme uschnout. Aby se dílko krásně lesklo, pomažeme ho ještě olejem, sádlem či jiným tukem

Použití textilních materiálů

Ke zdobení budeme potřebovat různé textilní aplikace, například pěnová srdíčka, kousek krajky, kytičky (prodávají se v galanterii jako metráž) nebo různá peříčka. Pak už je potřeba jen sekundové lepidlo, popřípadě nůžky a můžeme jít na věc.

Fantazii se meze nekladou. Pěnová srdíčka či jiné tvary nalepíme libovolně po obvodu, totéž platí o textilních kytičkách z metráže. Krajku si odstřihneme na míru tak, aby obtáhla vajíčko a na výšku pokryla většinu vajíčka. Z peříček pak vytvoříme jakýsi ocásek. Z jedné strany přilepíme jedno či více peříček a pro dokonalost ještě můžeme celé vajíčko obvázat středem mašličkou. Aby neklouzala, opět ji přilepíme. Konec konců, mašlička udělá parádu i sama. Stačí obvázat vajíčko mašlí, zafixovat lepidlem. Bezvadné je, že velikostí, barvou i tvarem mašličky vykouzlíme pokaždé originál.

Zvládli jsme vajíčko, zvládneme i pomlázku

Jak na pomlázku ze čtyř proutků:

Pro začátek si můžeme vybrat jednoduchou pomlázku a budeme mít tak větší jistotu, že se nám povede.

- proutky namočte přes noc do vody - získají tak potřebnou vláčnost
- proutky srovnáme a seřízneme do stejné délky
- širší konce proutků k sobě pevně svážeme připraveným rozpůleným proutkem
- krajní proutek vždy provlékněte přes dva další, tak aby na opačné straně zůstal vždy jen jeden proutek, který v následujícím kroku zapleteme stejným způsobem. A tak až do konce
- konec upletené pomlázky svážeme provázkem a můžeme zdobit
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Aniston ukázala perfektní postavu v bikinách a prozradila, že drží dietu 16/8

Styl

Tasemnice liščí představuje pro člověka reálná rizika. Hlavně pro lidi, kteří konzumují neošetřené...

Tech

Tahle kosmická loď poletí zkoumat Jupiterův měsíc Europa. Na palubě ponese řadu nových technologií