WASHI pásky

Dekorační pásky se hodí na všechny povrchy, můžete je tedy použít na papír, sklo, plast, nábytek a dokonce i zdi či svíčky.
 Dům 
12. března 2015 15:39 / Wikimedia Commons/Japanwelt
  0   0
Washi pásky jsou japonské samolepící pásky určené převážně k dekorování různých předmětů. Vyrábějí se v mnoha šířkách i délkách s obrovskou paletou vzorů, barev a stylů. Pro washi pásky najdete uplatnění kdykoliv a kdekoliv, ať už jde o vázu, svíčku, přání, vylepení fotografií nebo oživení zdi. Hlavní výhodou washi pásek je zejména lehké sejmutí z hladkých povrchů či zdí a také možnost jednoduchého utrhnutí bez pomoci nůžek.

Pojmenování Washi ale není obchodní jméno, naopak označují přesně to, čím jsou, wa totiž znamená japonský a shi je název pro papír, v ostatních zemích se používá nejčastěji slovní spojení dekorační pásky. Z čeho jsou ale pásky přesně vyrobeny? Tvrdí se, že jsou z rýžového papíru, přesto se nejčastěji vyrábějí z přírodních vláken, jakými může být například bambus, konopí či strom gampa. Nezaměňujte ale Washi pásky s jinými druhy, lidé si občas tyto japonské originály pletou s páskami vyráběnými z PVC nebo klasického papíru.

Kreativní nápady, jak washi pásky využít máme pro vás právě zde:

- bezvadný nápad je polepit hranu dveří. Podle mě ideální detail do čistého minimalistického interiéru.

- nevyznáte se ve změti kabelů? Označte si je pomocí washi pásek. Přidejte na ně vlaječky s popisem nebo rovnou celé kabely páskou omotejte. Odteď si už nevypojíte to, co nechcete.

- udělat z pásek rámečky na vaše obrázky je ideální řešení do starších bytů, kde při pokusu o zatlučení hřebíku upadne půl zdi, ale taky do pubertálních pokojů.

- jestlipak vás už napadlo použít je i na zdobení velikonočních vajíček? Jediné co potřebujete, jsou vyfouknutá nebo natvrdo uvařená bílá či obarvená vajíčka.

- a pokud stále nemáte dost, polepte si i klíče či ramínka na oblečení.

A takových inspirací vás jistě po pořízení washi pásek napadne spousta.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Věda & Vesmír

Ztracený dopis odhaluje, že Einstein předpověděl objev zvířecích super smyslů

Bydlení

Jak si nezničit varnou desku. Pozor na cukr a studené hrnce

Zavřít reklamu