Pusťte si do bytu jaro. Dekorace vám zlepší náladu a ještě se při jejich tvorbě zabavíte

 Dílna 
01. března 2019 16:07 / Marie Popelková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Jarní atmosféru si můžete doma vyčarovat už nyní Depositphotos
Někde ještě leží sníh a zima ještě své poslední slovo neřekla. To ale neznamená, že si nemůžete doma jarní atmosféru vytvořit. Pomocí nápaditých dekorací to dokážete raz dva.

Jaro se kvapem blíží a s jeho příchodem si řada domácností chce svůj interiér tematicky vyzdobit. K jaru patří jemné barvy, vajíčka, svěží zeleň, květy primulek, tulipánů, narcisů či hyacintů i figurky zajíčků. To vše můžete při tvorbě originálních jarních dekorací využít.

Jarní svícen

Svícny nepatří jen k pochmurnému podzimu či chladné zimě. Vytvořit si můžete i ryze jarní svícen. Není to nic složitého. Stačí si v květinářství koupit za pár korun rostlinu zvanou domácí štěstí. Její svěže zelená barva skvěle evokuje příchod jara. Rostlinku si přesaďte do nějaké hezké misky tak, abyste doprostřed mohli "vsadit" tlustou svíci. I když jde o velmi jednoduchou dekoraci, rozhodně vám udělá velkou radost. Domácí štěstí můžete ale nahradit i něčím jiným, třeba mechem nebo šťavnatým obilím.

Vajíčka a zajíčci

Obzvláště dětem se budou líbit dekorace, kterým budou vévodit figurky roztomilých zajíčků. Misku vystelte mechem a naaranžujte jednu či dvě figurky zajíčků. Celou dekoraci můžete ještě oživit malými vajíčky, dobře se budou vyjímat třeba křepelčí. Poslouží vám ale i obyčejná slepičí nebo skořápky z nich.

Květiny na stůl

Pokud vám přijdou květiny ve váze nudné, zkuste to tentokrát pojmout trochu jinak. Při procházce v přírodě si najděte větší kus kůry stromu. Doma na ni pak naaranžujte maličké vázičky s pryskyřníky, ocúny, primulkami či jinými jarními květinami. Mezi ně naskládejte bochánky mechu nebo vajíčka.

Osvětlené tulipány

Na jarní dekoraci nemusíte mít jen živé rostliny, hodně parády uděláte i s těmi umělými. Dnes lze pořídit tak dokonalé atrapy květin, že jen horko těžko poznáte, že nejde o živou rostlinu. Do skleněné nádoby naaranžujte pár umělých tulipánů, které se na rozdíl od živých obejdou bez vody, a mezi ně dejte světelný řetěz. Tato světelná dekorace vám prozáří i ten nejtemnější kout ve vašem bytě.

Minizahrádka na zeď

A nemusíte zůstat jen u výzdoby interiéru, i váš dům si zaslouží nějakou výzdobu. Pokud máte k dispozici dřevěnou bedýnku na ovoce, proměňte ji v krásnou jarní minizahrádku. Potřebovat budete aranžovací drát, jarní rostlinky, mech a pár drobných dekorací, například malou ptačí budku, motýlky a podobně. O tom, jak na jaro připravit skutečnou zahradu, jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu