Vyrobte dětem do pokojíčku originální poličku na plyšáky!

 Dílna 
20. února 2017 12:42 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Přineste dětem do pokoje kousek přírody. http://blog.uwdecals.com/
Pokud máte rádi zahradničení a přírodu, bude se vám líbit návod, jak udělat dětem do pokojíčku poličku na plyšáky z větviček. Vznikne roztomilá dekorace s využitím minimálních nákladů. Dětem se nápad určitě zalíbí, protože poličky z větviček vypadají jako houpačky!

Co všechno budeme potřebovat, než začneme s výrobou? Základním materiálem jsou větvičky. Vyberte takové, které jsou jakž takž rovné a nejlépe kulaté a zkraťte je pilkou na požadovanou délku. Můžete tvůrčí proces spojit s procházkou do lesa a hledáním nejvhodnějších kusů dřeva pověřit děti. Nejlepší je nasbírat suché dřevo. Pokud uříznete nějaké čerstvé, nechte jej nejdřív uschnout.

Kromě větviček a pilky si předem připravíme vrtačku a provaz vlastního výběru. Na obou koncích nasbíraných větví vyvrtejte dírky. Začněte menším vrutem a postupně vrtejte většími a většími, až bude díra dostatečně velká na provlečení provazu.

Provaz uřežte na požadovanou délku a nezapomeňte, že budete potřebovat malou rezervu na vytvoření uzlů na obou jeho stranách. Konce můžete zajistit páskou, aby se lépe provlékaly a netřepily se. Pro zavěšení vložte šroubek do vrchního uzlu na provazu a přivrtejte jej do zdi.

Nakonec na zavěšenou poličku posaďte nějaké plyšové zvířátko nebo jinou dekoraci a máte hotovo!

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Julia Roberts ukázala vzácnou fotku svých dvojčat. Oslavila s nimi jejich osmnáctiny

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině