Jednoduchý způsob, jak se zbavit mravenců v kuchyni bez chemie

Zbavte se mravenců v kuchyni
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
07. dubna 2019 09:07 / Depositphotos
  101   8
Nezáleží na tom, kde bydlíte. Mravenci si vás určitě najdou. Většinou se objeví na jaře a začnou se ve vaší kuchyni pídit po jídle. Tihle vytrvalí miniaturní škůdci se vplíží kamkoliv, kde je jídlo, což je často vaše kuchyně.

Co můžeme dělat, abychom je zahubili a zabránili tomu, aby přišli další? Nejlepší preventivní opatření je zachovávat kuchyňské povrchy čisté a jídlo uzavřené, takže nebudou mít co jíst. Po většinu času je jejich nejoblíbenější potravou cokoliv sladkého. V období kladení vajíček si více oblíbí jídlo s vysokým obsahem bílkovin, takže na tyto potraviny si dejte extra pozor.

I když uklízíte svědomitě, pár drobečků vám spadne, nebo se stane, že něco vylijete a hned to neutřete, takže se nemusíte cítit špatně, pokud se jednoho dne probudíte a najdete na lince mravenčí cestičky. Taky nemusíte okamžitě začít panikařit a vystříkat celou kuchyň chemií. Protože prakticky veškeré povrchy v kuchyni přijdou do styku s jídlem, mnoho lidí se snaží vyvarovat použití komerčních pesticidů.

Bezpečné řešení

Jednoduchým a levným řešením jsou citrusy. Použijte ovoce jako jsou citrony, pomeranče nebo grapefruity a využijte sílu kyselého oleje d-limonene, který je obsažen v jejich slupkách. Tento olej je pro mravence toxický a na místě je zabíjí. Když s ním navíc narušíte jejich cestičky, nebudou schopní najít zdroj potravy. Stačí si vyrobit sprej.

Přírodní mravenčí repelent

Pokud jste měli problémy v minulosti, připravte následující směs, jakmile se na jaře oteplí, a schovejte si ji do ledničky pro případ, že se mravenci objeví. Nachystejte si menší hrnec, vložte do něj kůru nějakého citrusu. Potom přidejte dostatek octa, abyste ji celou zakryli. Zahřejte směs, dokud se z ní nebude kouřit, ale ne tak, aby se vařila. Pak nechte tekutinu uležet. Na druhý den přelijte směs do láhve s rozprašovačem a nastříkejte veškerá místa, kde jste mravence viděli. Několik dalších tipů, které lze vyzkoušet.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zatoulejte se na krásná místa v Česku. Tady se vám bude obzvláště líbit

Věda & Vesmír

Nová studie odhaluje známky skryté struktury uvnitř zemského jádra

Bydlení

Zelený byt pro alergika. Jaké pokojovky mu vadit nebudou a kterým se naopak vyhnout

Zavřít reklamu