Jak na mytí oken bez námahy? Tipy, které by vás nenapadly

Zářící okna bez šmouh jsou snem každé hospodyňky
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Dům 
06. dubna 2019 12:58 / Shutterstock
  1   1
Mnohé hospodyňky zahájily jarní úklid, který zahrnuje i mytí oken. Kromě tepování koberců a očisty celé domácnosti je mytí oken ze všech domácích prací asi tou nejnamáhavější činností.

Poradíme vám neuvěřitelně účinné způsoby, jak si mytí oken ulehčit. Díky nim nebudete mít s leštěním a mytím oken již žádné problémy. Mimochodem, doporučujeme číst pozorně a hlavně do konce, protože vám prozradíme i jeden nevšední trik, který budete chtít určitě vyzkoušet.

Klasika, která se nikdy nezklame

Není to tak dlouho, kdy bylo celkem běžné leštit okna novinovým papírem. Ale i v dnešní době se stále najdou hospodyňky, které preferují tento starý způsob mytí oken. Klasikou také zůstává mytí oken octovou vodou. Ta pomáhá odstranit veškerou hrubou špínu, a pak vám stačí okna už jen přeleštit. A na to vám výborně poslouží klasické noviny. Stačí jen trošku přitlačit a okna se budou hned lesknout v záři slunce.

Zkuste to i s pivem

Pokud vaše polovička patří k milovníkům piva a nějaký ten "lahváč" se ve vaší domácnosti vždycky najde, tak ho použijte na mytí oken. Vůbec ho nemusíte ředit. Stačí, když ho nalijete na bavlněnou utěrku a začnete jím mýt okna. Pivo vám pomůže z oken odstranit veškerou hrubou špínu. Nakonec už jen stačí okna doumývat klasickým způsobem, který máte zažitý.

Kuchyňská sůl nebo soda bikarbona

V tomto případě postačí, jestliže v 5 litrech teplé vody rozpustíte 5 polévkových lžic soli nebo 1 lžíci sody. Tímto roztokem umyjte okna a poté je přeleštěte suchým bavlněným hadříkem. Okna se budou lesknout, ale především budou bez šmouh. Pokud doma sodu nemáte, ale máte po ruce prášek do pečiva, použijte klidně i ten.

Bonus na závěr - pudinkový prášek

K tomuto triku bude asi každá hospodyňka přistupovat s velkou nejistotou. Ale tento trik dostal i nás. V čem tedy spočívá? V 5 litrech vody rozpusťte jedno balení vanilkového pudingu. Pořádně rozmíchejte a roztokem umyjte okna. Jedinou změnou však bude, že bavlněný hadřík musíte během mytí čas od času proplachovat v čisté vodě. Výhodou v tomto případě je, že okna nemusíte vůbec leštit. Stačí, abyste je nechali uschnout  a okna budou krásně zářivá. A navíc bude vaše domácnost krásně vonět. (Dále čtěte: Netrapte se dlouhým umýváním oken. Stačí vám pět minut).

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dokonalé skvosty Evropy. Nádherné ostrovy, na kterých letos nesmíte chybět

Věda & Vesmír

Nová studie odhaluje známky skryté struktury uvnitř zemského jádra

Bydlení

Život primulí z obchodu nemusí končit jejich odkvetením. Radujte se z nich déle

Zavřít reklamu