Potřebujete rychle vypulírovat sedačku nebo koberec? Pomůže vám silná trojice čističů

Vyčistit sedačku není tak složité, jak se zdá
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
18. června 2019 17:19 / Depositphotos
  13   1
Čistá sedačka i koberec udělají v celkovém vzhledu obývacího pokoje hodně. V dnešní době existují různé vychytávky, díky kterým může být pohovka i tepich zase jako z obchodu. Co ale dělat, když potřebujete obojí vyčistit co nejrychleji? Pomohou tři suroviny, na které nedaly dopustit už naše babičky.

Sedačku nebo koberec má dnes doma snad úplně každý. A snad každý už jednou řešil znečištění těchto kousků dětmi, pejsky nebo běžným užíváním. Pokud chcete sedačku a koberec vyčistit opravdu důkladně, je dobré si na to najmout odborníka, který vám vše vypulíruje mokrou cestou. Nejde o službu, která by vás zruinovala, někde za vyčištění sedačky zaplatíte několik stovek, jinde okolo tisícikoruny. Záleží i na velikosti a míře znečištění.

Pokud ale nemáte čas čekat, až k vám specialista dorazí, můžete využít triky, které používaly už naše babičky. Přijdou vás na zlomek ceny, přitom jsou velmi účinné. Jedná se o silnou trojici čističů - sodu, sůl a ocet. Často dříve hospodyňky používaly také mýdlovou vodu.

Ocet

Ocet se s oblibou používá k čištění skvrn různého charakteru ještě dnes. Je známý pro své skvělé čistící vlastnosti a neutralizaci pachu po domácích mazlíčcích. Ještě v dnešní době používají majitelé psů a koček ocet pro odstranění zápachu ze sedaček a koberců po jejich loužičkách. Obrovskou sílu má také při odstraňování vodního kamene z rychlovarné konvice nebo baterií. Vodou s octem také perfektně umyjete okna. Ocet je zkrátka levným a velmi účinným čistícím prostředkem, který má v kuchyni každá hospodyňka.

Jedlá soda

Trápí vás zapáchající skvrny na sedačce nebo koberci? Pak je tu další skvělý pomocník, kterým je jedlá soda. I tento zázračný prášek vám pomůže odstranit nepříjemné pachy. Stačí nasypat jedlou sodu na koberec, nechat ji pár hodin působit a poté vysát. Soda také působí jako jemný kartáč k čištění van a nerezových dřezů, může se použít rovněž na praní. O dalším využití sody v domácnosti jsme psali zde.

Sůl

Sůl je osvědčeným čistícím prostředkem na skvrny od rozlitého vína. Skvrnu nejdříve vysušte, nasypte na ni sůl a poté stačí už jen vysát a dočistit vodou. Sůl si poradí také s mastnotou. Sůl má dezinfekční účinky, lze ji tak použít i na mytí nádobí a kuchyňských potřeb. Pomocí soli rovněž vybělíte záclony, stačí je přes noc namočit do vody se solí.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Věda & Vesmír

Jak mohou doopravdy vypadat mimozemšťané? Experti na to mají svůj názor

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

Zavřít reklamu