Potřebujete rychle vypulírovat sedačku nebo koberec? Pomůže vám silná trojice čističů

Vyčistit sedačku není tak složité, jak se zdá
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
18. června 2019 17:19 / Depositphotos
  13   1
Čistá sedačka i koberec udělají v celkovém vzhledu obývacího pokoje hodně. V dnešní době existují různé vychytávky, díky kterým může být pohovka i tepich zase jako z obchodu. Co ale dělat, když potřebujete obojí vyčistit co nejrychleji? Pomohou tři suroviny, na které nedaly dopustit už naše babičky.

Sedačku nebo koberec má dnes doma snad úplně každý. A snad každý už jednou řešil znečištění těchto kousků dětmi, pejsky nebo běžným užíváním. Pokud chcete sedačku a koberec vyčistit opravdu důkladně, je dobré si na to najmout odborníka, který vám vše vypulíruje mokrou cestou. Nejde o službu, která by vás zruinovala, někde za vyčištění sedačky zaplatíte několik stovek, jinde okolo tisícikoruny. Záleží i na velikosti a míře znečištění.

Pokud ale nemáte čas čekat, až k vám specialista dorazí, můžete využít triky, které používaly už naše babičky. Přijdou vás na zlomek ceny, přitom jsou velmi účinné. Jedná se o silnou trojici čističů - sodu, sůl a ocet. Často dříve hospodyňky používaly také mýdlovou vodu.

Ocet

Ocet se s oblibou používá k čištění skvrn různého charakteru ještě dnes. Je známý pro své skvělé čistící vlastnosti a neutralizaci pachu po domácích mazlíčcích. Ještě v dnešní době používají majitelé psů a koček ocet pro odstranění zápachu ze sedaček a koberců po jejich loužičkách. Obrovskou sílu má také při odstraňování vodního kamene z rychlovarné konvice nebo baterií. Vodou s octem také perfektně umyjete okna. Ocet je zkrátka levným a velmi účinným čistícím prostředkem, který má v kuchyni každá hospodyňka.

Jedlá soda

Trápí vás zapáchající skvrny na sedačce nebo koberci? Pak je tu další skvělý pomocník, kterým je jedlá soda. I tento zázračný prášek vám pomůže odstranit nepříjemné pachy. Stačí nasypat jedlou sodu na koberec, nechat ji pár hodin působit a poté vysát. Soda také působí jako jemný kartáč k čištění van a nerezových dřezů, může se použít rovněž na praní. O dalším využití sody v domácnosti jsme psali zde.

Sůl

Sůl je osvědčeným čistícím prostředkem na skvrny od rozlitého vína. Skvrnu nejdříve vysušte, nasypte na ni sůl a poté stačí už jen vysát a dočistit vodou. Sůl si poradí také s mastnotou. Sůl má dezinfekční účinky, lze ji tak použít i na mytí nádobí a kuchyňských potřeb. Pomocí soli rovněž vybělíte záclony, stačí je přes noc namočit do vody se solí.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Karibiku: Podívejte se na místa, kde byla příroda více než štědrá

Věda & Vesmír

Vědci odhalili gigantické prohlubně v Jupiteru. Některé z nich mají hloubku až 130 tisíc kilometrů

Bydlení

Pořizujete si elektrický zubní kartáček? Poradíme, která kritéria jsou nejdůležitější

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu