Objevili jste dírky na oblečení? Chyba bude možná ve vaší pračce

Někdy problém se zničeným prádlem vyřeší opravář
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
14. června 2019 10:11 / Depositphotos
  6   1
V obchodě si uděláte radost nákupem nového trička, hodíte ho do pračky a už se nemůžete dočkat, až s ním další den vyrazíte mezi lidi? Jenže po vytažení z pračky vás čeká nemilé překvapení v podobě dírky na tričku. Hledání příčiny neodkládejte, můžete si zbytečně zničit několik dalších kousků oblečení.

V první řadě se musíte pustit do důkladné kontroly pračky. Začněte u bubnu, přejíždějte po něm rukou, je totiž možné, že z něj něco trčí a následně to dělá neplechu na oblečení. Pokud na něco narazíte, pokuste se to vyndat, zkuste buben i pootočit, zaseknutá věc se může uvolnit a jít snáze ven. Narazit můžete například na zaseknutou sponku do vlasů, kterou dcerka zapomněla vyndat z kapsy, výjimkou nejsou ani malé šroubky nebo hřebíčky, které při praní vypadly z pracovní košile či kalhot. Oblečení může ničit i kostice od podprsenky, která při praní praskla, vypadla a zajela za buben.

Pomůže opravář

Pokud se vám podaří najít zdroj problému, ale nejde dostat ven z pračky, raději povolejte opraváře. V případě, že máte s rozložením pračky zkušenosti, můžete se do toho pustit sami. U starších praček stačí odšroubovat několik šroubků a jste téměř u bubnu, ale u novějších typů je systém složitější.

Pozor na zipy a háčky

Možná nastane situace, kdy uvnitř pračky na nic podezřelého nenarazíte. V tom případě se zaměřte na to, jaké oblečení perete dohromady. Vyvarujte se situacím, při kterých společně perete trička, mikiny, podprsenky i kalhoty. Dírky v oblečení totiž můžou mít za vinu právě zipy od mikin nebo kalhot, u podprsenek zase systém zapínání, kdy se háček o oblečení lehce zachytne a dírka je na světě. Za pokus rozhodně stojí prací sáčky a síťky na prádlo. Jde o praktické pomocníky, do kterých vložíte oblečení, zapnete a dáte vyprat. Co se starým oblečením, jsme psali zde.

Na výběr jsou většinou tři velikosti - menší, střední a větší. Tímto způsobem ochráníte svoje oblečení před nemilým překvapením po vytažení z pračky. Nespornou výhodu pocítíte, pokud budete v malém sáčku prát několik podprsenek, po vyndání z pračky do sebe totiž nebudou zamotané a nemusíte trávit dlouhé minuty tím, že budete hledat konec a začátek spodního prádla a vše pracně rozmotávat. Jeden sáček vyjde zhruba na padesát korun.

Nová pračka

V ojedinělých případech se může stát, že i po dodržování všech pravidel budete stále na trikách nacházet nové dírky. V tom případě vám nejspíš nezbude nic jiného, než zainvestovat do nové pračky.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Karibiku: Podívejte se na místa, kde byla příroda více než štědrá

Věda & Vesmír

Vědci odhalili gigantické prohlubně v Jupiteru. Některé z nich mají hloubku až 130 tisíc kilometrů

Bydlení

Pořizujete si elektrický zubní kartáček? Poradíme, která kritéria jsou nejdůležitější

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu