Jak udělat z malé ložnice ložnici útulnou a opticky velkou

 Dům 
25. dubna 2016 19:06 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
I v malé ložnici se můžete cítit dobře. Internet
Ložnice je intimní interiér, kde bychom měli odpočívat a relaxovat. V případě, že však vlastníte byt malých rozměrů, nebo zbyl nevelký prostor zrovna právě na ložnici, je složité odpočívat tam, kde se „rvete“ o prostor s nábytkem. Ale nezoufejte, máme pro vás pár chytrých tipů, jak chytře a komfortně zařídit malou ložnici.

Doporučenou velikostí ložnice pro dvě osoby, kterou je luxusních 12 metrů čtverečných, si může dovolit nejspíš jen málokdo (zvlášť potom v malých panelákových bytech), a proto jsme kolikrát rádi, když vůbec máme samostatnou místnost, kterou můžeme za „ložnici“ označit.

Do stupínku nebo přímo pod lůžko ve výklenku můžeme umístit úložný prostor. Do tohoto prostoru se pak dostaneme pomocí zásuvek, které budou pod postelí a vysouvat se budou do prostoru nebo přímo odklopením lůžka. První varianta bohužel skýtá i nevýhody a to , že zásuvka nebude moci být tak hluboká jako lůžko – jednak bychom pro její celkové vysunutí potřebovali opět stejně velký prostor, který v malé ložnici nemáme a za druhé pokud budou zásuvky méně hluboké, bude prostor za nimi nevyužitý a velmi těžko přístupný. Pokud se tedy rozhodneme prostor pod lůžkem využít, preferujme spíše takový systém, který nám umožní lůžko i s matrací zvednout a tím se dostaneme snadno a kdykoliv k uloženým věcem.

Na stěnu se nebojte použít velké zrcadlo, čímž malý prostor opticky alespoň trochu zvětšíte. S tmavými závěsy, tapetami či doplňky zacházejte spíše opatrně, ložnice by ve výsledku mohla působit až příliš úzkostlivě a stísněně. Pohrát si naopak můžete se světly, kdy kromě stropního svítidla určitě stojí za to pořídit ještě další doplňkové lampy a lampičky. Tyto přijdou vhod nejen večer pro navození příjemné atmosféry, ale rovněž ve chvílích, kdy si budete chtít přečíst svůj oblíbený časopis nebo knížku.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Oblíbenou Naďu Urbánkovou proslavily nejen její songy, ale i bitva o peníze s manželem

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

TitanAir: NASA představila vesmírné letadlo, které dokáže přistát na Titanu