Skvělé tipy, jak využít jedlou sodu v domácnosti

Máte doma zásobu jedlé sody?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
28. srpna 2017 12:03 / internet
  0   0
Každý z nás má doma pravděpodobně alespoň několik balíčku jedlé sody. Je dobré mít nějakou vždy po ruce, ať už ji používáte při vaření, uklízení, nebo jiných činnostech. Zde je několik dalších tipů, jakým způsobem se dá jedlá soda využít.

Pokud máte doma nějaký stříbrný příbor nebo šperky, lze je vyčistit jedlou sodou s malou pomocí alobalu, octa, soli a vřelé vody. Nejprve na pánev obalenou alobalem nasypte suché ingredience a potom pomalu přidávejte ocet. Vložte stříbro do pánve a přelijte je vařící vodou. Nechte působit, potom jej osušte a vyleštěte. Bude zářit jako nové!

Soda dokáže také odstranit nežádoucí zápach z pračky. Stačí do dávkovače nalít směs jedlé sody a vody a spustit praní při nejvyšší teplotě. Až pračka dopere, veškerý zápach bude pryč.

Sodou můžete také neutralizovat pach jídla z plastových krabiček. Nechte je asi půl hodiny namočené ve směsi jedlé sody a teplé vody a potom je ještě pořádně vydrhněte.

Nezapomeňte, že jedlá soda má datum spotřeby a ponechá si svou účinnost okolo osmnácti měsíců. Pokud máte otevřený balíček, ten vydrží jen asi šest měsíců. Až se budete příště chystat sodu použít, nezapomeňte zkontrolovat datum spotřeby.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Kam cestovat v roce 2020? Úžasné destinace, ze kterých si vybere každý

Věda & Vesmír

Británie pořídí nejvýkonnější superpočítač na světě. Stroj za miliardy bude zpracovávat důležitá...

Bydlení

Barvy na stěnách ovlivňují lidskou psychiku. Je dobré zvážit, jakou si zvolit při malování pokoje

Zavřít reklamu