Minijezírko lze vytvořit i v květináči. Ozdobí zahradu i balkon

Minijezírko se bude vyjímat na balkoně i v zahradě
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
27. června 2019 07:44 / Pinterest
  138   0
Ne každý oplývá velkým pozemkem, kde si může vybudovat prostorově náročné jezírko. Pokud toužíte po vodní ploše, můžete si svůj sen splnit i pokud disponujete jen panelákovým balkonem nebo titěrnou předzahrádkou. Jezírko lze totiž vytvořit i v květináči.

Velká jezírka vypadají krásně, ale jejich vybudování je pracné a navíc musíte mít prostor. Pokud ale toužíte po jezírku i v případě, že máte jen balkon nebo malou předzahrádku o pár metrech čtverečních, je třeba trochu improvizovat. Řešením je vytvořit si minijezírko v květináči nebo jiné podobné nádobě.

Základem úspěchu je vybrat si takovou nádobu, která se vám do zamýšleného prostoru vejde, nepropouští vodu a taky by měla vypadat hezky a ladit s okolím. Práce na vytvoření minijezírka není nijak náročná a zvládne jej vytvořit i průměrný kutil.

Co budete potřebovat

  • nepropustný květináč či jinou nádobu
  • nopovou fólii
  • mokrý jíl
  • vodní rostliny
  • kameny na ozdobu

Jak na to

Naplňte květináč zhruba z jedné třetiny mokrým jílem. Pak ustřihněte přiměřeně dlouhý pás nopové fólie a rozdělte květináč na dvě zóny. V jedné budou rostliny vyrůstat z jílu, v druhé budou plavat na hladině. První zónu pak doplňte mokrým jílem. Nopovou fólii zastřihněte tak, aby nepřečnívala a zbytečně vám vaše dílko nehyzdila.

Když máte květináč nachystaný, pusťte se do sázení vodních rostlin, které si vyberte podle vašeho vkusu. Jílovou část nakonec dozdobte kameny, štěrkem nebo čímkoliv jiným, co se vám líbí a zároveň dokáže zamaskovat pohled na izolační fólii. Do vodní části dejte rostliny ideálně v koši. Krásně vypadají například lekníny. O tom, jak o ně pečovat, jsme psali zde.

Na úplný závěr stačí napustit vodu. Postupujte opatrně, ať se vám voda příliš nezkalí. Pokud se tak přesto stane, nevadí, kal se brzy usadí.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu